VB.NET چیست و چه کاری می توانید با VB.NET انجام دهید؟

VB.NET چیست و چه کاری می توانید با VB.NET انجام دهید؟Reviewed by صبا شادروز on Jun 24Rating: 5.0VB.NET چیست و چه کاری می توانید با VB.NET انجام دهید؟| مرکز طراحی سایت در ارومیهVB.NET یک زبان برنامه نویسی طراحی شده برای ایجاد برنامه های کاربردی است که با Microsoft .NET جدید کار می کنند که در این مقاله به طور کامل توضیح میدهبم

VB.NET چیست؟

VB.NET یک زبان برنامه نویسی طراحی شده برای ایجاد برنامه های کاربردی است که با Microsoft .NET Framework جدید کار می کنند.

پلت فرم .NET به نوبه خود به بسیاری از محدودیت های COM کلاسیک، مدل Component Object مایکروسافت اشاره می کند که یک رویکرد را در ارتباط با کاربرد و قابلیت همکاری جزئی فراهم می کند.

این محدودیت ها شامل عدم سازگاری نوع زمانی هنگام فراخوانی کامپوننت، مشکلات نسخه (DLL جهنم) هنگام ایجاد نسخه های جدید کامپوننت COM و نیاز به توسعه دهندگان برای نوشتن مقدار مشخصی از کد (عمدتا در C ++) برای مدیریت کامپوننت COM. ‘VB.NET در مقایسه با VB، با وابستگی به COM، تعدادی ویژگی و مزیت جدید ارائه می دهد.

جهت گیری شی

با انتشار نسخه 4 ویژوال بیسیک پشتیبانی از کلاس ها و ماژول های کلاس را اضافه کرد و در فرآیند تبدیل به یک زبان برنامه نویسی شی گرا شد. با این حال بحث در مورد اینکه آیا ویژوال بیسیک یک زبان واقعی شی گرا است و یا تنها از ویژگی های محدودی از گرایش شیء پشتیبانی می کند، ادامه می یابد.

بحث در مورد پشتیبانی ویژوال بیسیک از وراثت، یک مفهوم برنامه نویسی شی گرا است که اجازه می دهد یک کلاس بتواند خواص و عملکرد آن را از کلاس دیگری به دست آورد. طرفداران این دیدگاه که ویژوال بیسیک نقطه اشاقی است به پشتیبانی ویژوال بیسیک برای برنامه نویسی مبتنی بر رابط و استفاده از کلاس های پایه مجازی اشاره دارد. با این حال، تعداد کمی از برنامه نویسان VB از برنامه نویسی مبتنی بر رابط کاربری استفاده می کنند. و خود برنامه نویسی مبتنی بر رابط، اجازه نمی دهد یک کلاس مشتق شده به ارث بر عملکرد یک کلاس پایه؛ تنها کلاس های پایه مجازی می توانند با استفاده از کلید واژه Implements به ارث برده شوند.

در حالی که شخصیت شی گرا از نسخه های قبلی VB ممکن است شک داشته باشد، هیچ سوالی وجود ندارد که VB.NET یک زبان برنامه نویسی شی گرا است. در حقیقت، حتی اگر VB.NET برای نوشتن چیزی که به نظر می رسد کد رویه ای است، استفاده می شود، بنابراین به عنوان یک شی گرا ‘تحت هود’ است. بیایید به عنوان یک مثال ساده از برنامه روشنی، غیر هدف گرا که در مثال 1-3 نشان داده شده است را بیابیم. اگر از  (ILDASM (disassembler language middle language دات نت استفاده می کنیم تا IL را برای این کد منبع نگاه کنیم (نگاه کنید به شکل 1-1)، ما می بینیم که در داخل، modMain در واقع تعریف شده به عنوان یک کلاس است که دو روش دارد: Increment and Main .

ویژوال بیسیک با پیشرفت های زبان آن و ادغام آن در دات نت چارچوب، کاملا مدرن را ایجاد کرده است که احتمالا تبدیل به ابزار توسعه برتر برای ایجاد طیف گسترده ای از برنامه های .NET است.

در گذشته، ویژوال بیسیک اغلب به عنوان یک زبان سبک وزن شناخته شده بود که می توانست برای انواع خاصی از وظایف مورد استفاده قرار گیرد، اما برای دیگران غیرممکن بود. (اغلب گاهی اوقات اشتباه استدلال می شود که شما نمی توانستید چیزهایی مانند کتابخانه های لینوکس پویا ویندوز یا پوسته های extension را با استفاده از ویژوال بیسیک ایجاد کنید.)

در دات نت چارچوب، VB.NET به عنوان یک بازیکن برابر ظاهر می شود؛ ادعای مایکروسافت از استقلال زبان – این زبان برنامه نویسی باید یک انتخاب شیوه زندگی باشد، نه انتخابی که توسط شخصیت یک پروژه تحمیل شده است – در پلت فرم دات نت به دست می آید.

این بدان معنی است که VB.NET می تواند برای ایجاد یک طیف گسترده ای از برنامه ها و اجزای سازنده، از جمله موارد زیر استفاده شود:

  • برنامه های حالت کنسول ویندوز
  • برنامه های استاندارد ویندوز
  • خدمات ویندوز
  • کنترل های ویندوز و کتابخانه های کنترل ویندوز
  • وب (ASP.NET) برنامه های کاربردی
  • خدمات وب
  • کنترل های وب و کتابخانه های کنترل وب
  • کلاس های .NET و فضاهای نام
  • دسترسی به مدلهای شیء کاربردی (مانند برنامه های فردی در مجموعه مایکروسافت آفیس) با استفاده از اتوماسیون COM

مهمتر از همه، برای اولین بار با انتشار VB.NET، ویژوال بیسیک به یک محیط توسعه همه منظوره برای ساختن برنامه های کاربردی اینترنت تبدیل می شود، منطقه ای که در آن به طور سنتی ضعیف شده است. این بدان معنی است که انتشار این جدیدترین نسخه بایستی ویژوال بیسیک را ارتقا دهد و به آن اجازه دهد که ابزار انتخابی برای توسعه نرم افزارهای پیشرفته برای نسل بعدی توسعه نرم افزار باشد.

همچنین برای مشاهده سرفصل دوره های آموزشی تخصصی طراحان وب ارومیه (فتوشاپ برای کار ، طراحی وب سایت برای ورود به بازار کار و بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو یا سئو) میتونید به این صفحه مراجعه کنید.

 

منبع : طراحان وب ارومیه | urmiasite.com

مشاهده دیگر مقالات مفید سایت مرکز طراحی سایت در ارومیه

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *