سرور اختصاصی چیست (و چه زمانی شما به یکی نیاز دارید؟)

سرور اختصاصی چیست (و چه زمانی شما به یکی نیاز دارید؟)Reviewed by صبا شادروز on Oct 2Rating: 5.0سرور اختصاصی چیست و چه زمانی شما به یکی نیاز دارید؟ | مرکر طراحی سایت اورمیهسرور اختصاصی در اصل به این معنی است که وب سایت شما سرور مخصوص به خودش را دارد که در این مقاله به طور کامل برای شما توضیح میدهیم

سرور اختصاصی چیست

تقریباً مانند بسیاری از دارندگان سایت جدید ، احتمالاً وقتی برای اولین بار وب سایت خود را راه اندازی کردید ، میزبانی مشترک را انتخاب کردید. پس از همه ، این ارزان ترین گزینه است و بودجه مهم است. با این حال ، با افزایش وب سایت شما ، مهم است که بدانید چه موقع به چیزی مهمتر ارتقا دهید. گزینه های زیادی وجود دارد ، و ممکن است شما فکر کرده باشید ، سرور اختصاصی چیست – و چرا به یکی از آنها نیاز دارم؟

جواب این است که اگرمی خواهید به روز رسانی در وهله اول باشد. به عنوان مثال ، ممکن است با افزایش ترافیک فوری یا پیش بینی رشد در آینده نزدیک دست و پنجه نرم کنید. سرورهای اختصاصی به همراه ویژگی های امنیتی پیشرفته و تاثیر مثبت احتمالی آنها در زمان بارگذاری صفحه ، برای این کار ایده آل هستند.

در این مقاله توضیح خواهیم داد که سرورهای اختصاصی چیست و سپس این نوع هاستینگ را با انواع دیگر معمول مقایسه میکنیم. سپس ما در مورد چگونگی تصمیم گیری درمورد میزبانی اختصاصی  مناسب  برای شما توصیه خواهیم کرد!

میزبانی اختصاصی چیست (و چگونه آن را با انواع دیگر مقایسه می کند)؟

میزبانی اختصاصی در اصل به این معنی است که وب سایت شما سرور مخصوص به خودش را دارد. قدرت و انعطاف پذیری بی نظیری را ارائه می دهد ، اما معمولاً با حق بیمه همراه می شود. به همین ترتیب ، مهم است که تحقیق خود را قبل از تصمیم گیری برای خرید این نوع برنامه انجام دهید.

به عنوان مثال ، اکثر وب سایت ها با یک برنامه میزبانی مشترک شروع می شوند اما به زودی رشد می کنند که از حد مجاز برنامه اشتراکی ارزان قیمت فراتر میرود. گزینه های شما در اینجا می تواند شامل یک به روزرسانی به یک سرور خصوصی مجازی (VPS) یا یک سرور اختصاصی باشد. گزینه های مختلف  برای شما مهم است.

همانطور که ممکن است آگاه باشید ، میزبانی وب اشتراکی سایت شما را روی یک سرور با صدها نفر بالقوه دیگر ذخیره می کند. برای وبلاگ های شخصی یا مشاغل بسیار کوچک ، این گزینه کافی است. با این حال ، این بهترین گزینه برای عملکرد نیست ، و شما نیز از انعطاف پذیری خود چشم پوشی می کنید زیرا نمی توانید خودتان چیزها را پیکربندی کنید (زیرا مجبورید با دیگران به اشتراک بگذارید).

از طرف دیگر ، یک VPS به شما امکان می دهد فضای اختصاصی خود را به طور جداگانه از سایر سایت ها در حالی که هنوز یک سرور مشترک دارد جدا کنید. از آنجا که سایت شما از سایر کاربران مسدود شده است ، احتمالاً عملکرد آن سازگارتر خواهد بود. همچنین در مورد نحوه پیکربندی سرور خود کمی انعطاف پذیری بیشتری کسب می کنید.

این نوع برنامه ها می توانند سرعت مورد نیاز خود را با هزینه کمتری نسبت به میزبانی اختصاصی به شما ارائه دهند و یک میانه خوب برای کسانی که به دنبال ارتقا هستند ، نمایان شود.

چرا به سرور اختصاصی نیاز دارید (4 دلیل مهم)؟

همانطور که اشاره کردیم ، هاستینگ اختصاصی یکی از قدرتمندترین برنامه های سرور موجود ، به همراه هاست ابری است. اما ممکن است از شما سؤال شود که آیا به آن احتیاج دارید یا خیر. بگذارید چهار دلیل را که باید برای باز کردن کیف پول خود در نظر بگیرید مرور کنیم!

1. وب سایت شما در حال رشد است و باید قادر به افزایش ترافیک باشد

اگر پیش بینی می کنید وب سایت شما به سرعت رشد می کند ، ممکن است  انتخاب یک سرور اختصاصی ایده خوبی در حال حاضر باشد. به عنوان مثال ، اگر زمان ترافیک سایت شما همچنان از هاست مشترک استفاده می کند ، عملکرد آن می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد. مهم است که قبل از بروز هرگونه مشکل احتمالی به خودتان فرصت دهید تا سایت خود را بررسی کرده و عملکرد آن را «حل و فصل کنید».

طبق FXBlog ، سایت شما باید آماده شود تا حداکثر 30 برابر ترافیک روزمره خود را کنترل کند ، برای تبلیغات و رویدادهای ویژه حساب کند. اگر آماده نشده باشید ، سایت شما می تواند خراب یا در غیر این صورت منجر به یک تجربه کاربر منفی (UX) شود.

بیشتر بخوانید >> راه اندازی شبکه بی سیم Ad-Hoc  

2.  نگران امنیت وب سایتتان هستید

امنیت برای هر وب سایت مهم است ، اما به ویژه برای افرادی که اطلاعات حساس دارند. این می تواند شامل ایمیل های محرمانه ، شماره کارت های اعتباری یا اطلاعات حساس مشتری باشد. محافظت از این اطلاعات و وب سایت شما در برابر ویروس ها ، هک ها و سایر خطرات بسیار مهم است.

با داشتن یک سرور اختصاصی ، شما مسئولیت امنیت سایت خود را کاملاً بر عهده دارید. این بدان معنی است که شما می توانید ویژگی های مورد نیاز خود را برای نیازهای خاص وب سایت و پرونده های ذخیره شده خود بهینه کنید. البته شما همچنین مسئولیت اجرای این ویژگی ها را بر عهده دارید ، اما این یکی از مزایای انعطاف پذیری است.

با این حال ، برخی از میزبان ها برنامه های تعمیر و نگهداری کاملاً مدیریت شده و نیمه مدیریتی را ارائه می دهند. به طور خلاصه ، اغلب می توانید مشخص کنید که چه شما و چه میزبانتان مسئولیت این امر را بر عهده دارید ، این بدان معنی است که می توانید به یک متخصص با عملکرد مهم توجه داشته باشید ، در حالی که مستقیماً همه نگرانی های دیگر را نیز بر عهده دارید.

3. دوست دارید بارهای صفحه شما بهینه باشد

زمان بارگذاری صفحه شما می تواند تأثیر بسزایی در همه جنبه های وب سایت شما داشته باشد. صفحات آهسته می تواند به معیارهای درگیری کم و نرخ گزاف گویی بالا منجر شود. یک سرور اختصاصی می تواند به شما کمک کند تا حد ممکن از این جنبه از وب سایت خود استفاده کنید.

در یک سرور مشترک ، شما هیچ بینشی در مورد استفاده از منابع سرور در جای دیگر ندارید ، این می تواند باعث شود سایت شما به آرامی اداره شود. انتخاب سرور اختصاصی پهنای باند مورد نیاز شما را برای افزایش زمان بارگذاری صفحه تضمین می کند.

4- داشتن کنترل روی سرور برای شما مهم است

دلیل نهایی که ممکن است بخواهید سرور اختصاصی را برای سایت خود انتخاب کنید ، یک مورد ساده است: کنترل. ما در بخش های قبلی به این موضوع اشاره کردیم ، اما میزبانی اختصاصی مسئولیت کامل در مورد نحوه انتخاب سرور خود را به شما می دهد.

به عنوان مثال ، شما حتی می توانید نرم افزار سرور مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر از کنترل منابع NGINX طرفدار زیادی دارید ، شما توانایی انجام این کار را دارید. به علاوه ، شما می توانید مشخصات سخت افزاری را تنظیم کرده و سیستم عامل خود (OS) را نصب کنید. به همین دلیل ، میزبانی اختصاصی ممکن است یک گزینه جذاب برای توسعه دهندگان وب پیشرفته و کسانی که نیازهای منحصر به فرد و خاص را دارند.

از کجا می توانید میزبانی اختصاصی بگیرید؟

از کجا می توانید سرور اختصاصی بگیرید؟

متوجه می شوید که بسیاری از شرکت های میزبان محبوب برنامه هایی را در کل طیف پیچیدگی و قیمت ارائه می دهند. این بدان معناست که شما اغلب یک میزبان مشترک و سرورهای اختصاصی قدرتمند را از همان شرکت پیدا می کنید.

برخی از موارد مورد علاقه ما عبارتند از:

  • Bluehost 
  • میزبانی A2 
  • SiteGround 

چه زمانی باید سرور اختصاصی را انتخاب کنید؟

اکنون ما برخی از مزایای میزبانی اختصاصی را مرور کرده ایم ، بگذارید مختصراً در مورد چگونگی دانستن اینکه آیا این برای شما مناسب است صحبت کنیم. از این گذشته ، یک VPS بسیاری از ویژگی های مشابه را با قیمت ارزان تر ارائه می دهد ، .

ابتدا ، در نظر بگیرید که آیا سایت شما از ترافیک بیشتری برخوردار است یا خیر. اگر اعداد بسیار بالاتر از قبل هستند ، ممکن است زمان آن باشد که از برنامه فعلی خود ارتقا پیدا کنید. انتخاب شما VPS ، میزبانی ابری یا میزبانی اختصاصی خواهد بود.

هر سه پتانسیل پهنای باند پهن و بارگذاری سریع صفحه را دارند. با این حال ، میزبانی اختصاصی در هنگام امنیت بیشتر از VPS است ، تنها به این دلیل که شما کنترل کاملی بر نحوه عملکرد و عملکرد سرور دارید.

در نهایت ، مانند بسیاری از ملاحظات وردپرس ، تصمیم شما به نیازهای خاص وب سایت شما بستگی دارد. مطمئناً اگر بودجه نگرانی نداشته باشد ، نمی توانید با سرور اختصاصی اشتباه بگیرید. با این حال ، دقیقاً مانند انتخاب اولین برنامه میزبانی شما ، هزینه هنگام تصمیم گیری تبدیل به نگرانی اصلی خواهد شد.

نتیجه گیری در مورد سرور اختصاصی چیست؟

اگر وب سایت شما در تلاش است تا از افزایش ترافیک همگام شود ، ممکن است زمان مهاجرت وب سایت شما به یک سرور اختصاصی باشد. این در واقع سرور است که فقط سایت شما را میزبانی می کند ، و نه تنها می تواند عملکرد سایت شما را بهبود ببخشد بلکه همچنین بارگذاری صفحه شما را ارتقا داده و به شما در بهینه سازی امنیت کمک می کند.

برای سریع برداشت ، در اینجا دلایلی وجود دارد که شما ممکن است به سرور اختصاصی نیاز داشته باشید:

  1. وب سایت شما در حال رشد است و باید قادر به افزایش ترافیک باشید.
  2. نگران امنیت وب سایتتان هستید.
  3. دوست دارید زمان بارگذاری صفحه شما به حد ممکن برسد.
  4. شما می خواهید بر همه جوانب سرور خود کنترل داشته باشید.

منبع

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *