چه زمانی از بهینه سازی و چه زمانی از پرداخت پول برای تبلیغات استفاده کنیم؟

چه زمانی از بهینه سازی و چه زمانی از پرداخت پول برای تبلیغات استفاده کنیم؟Reviewed by صبا شادروز on Dec 23Rating: 5.0چه زمانی از بهینه سازی و چه زمانی از پرداخت پول برای تبلیغات استفاده کنیم؟ | ارومیهبهینه سازی موتور جستجو و پرداخت برای تبلیغات دو روش برایافزایش رتبه هستند اما اگر نمیدانید کدام یک برای شما مناسب است در این مقاله توضیح دادیم

بهینه سازی و PPC

بهینه سازی موتور جستجو و پرداخت برای تبلیغات دو روش برایافزایش رتبه هستند اما اگر نمیدانید کدام یک برای شما مناسب است در این مقاله توضیح دادیم

اگر شما یک محصول جدید شگفت انگیز دارید -و یا  نرم افزاری را ایجاد کرده اید که میغواهید با کاربران به اشتراک بگذارید اما متأسفانه ، تصوری ندارید که چگونه می توانید این کار را انجام دهید

دو استراتژی محبوب  وجود دارد که توسط آنها سازمانها این مشکل را حل می کنند – بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و پرداخت  برای هر بار کلیک (PPC). اما کدام روش برای شما مناسب است؟ آیا بهتر است یک رویکرد طبیعی را دنبال کنید و مصرف کنندگان را از طریق رتبه بندی موتورهای جستجو پیدا کنید یا بهتر است از سرمایه گذاری در یک تبلیغ در بالای صفحه نتایج کلمات کلیدی استفاده کنید؟

در اینجا ، ما بررسی کرده ایم که هرکدام از این دو استراتژی چه کاری انجام می دهند و برخی از آمارهای توصیفی را برای کمک به شما در تصمیم گیری در مورد مناسب بودن  SEO یا PPC – یا هر دو – ارائه داده ایم.

SEO در مقابل PPC

بهینه سازی و PPC

SEO – یا بهینه سازی موتور جستجو – می تواند به رتبه بندی مطالب شما بهتر اما در زمان طولانی تر کمک کند. محتوای طبیعی را که کاربران از طریق کوتور جستجو پیدا میکنند قابل اعتماد تر است و بیشتر کلیک میخورد ، این کار  برای جستجوهای محلی موثرتر است و می تواند حضور آنلاین شما را برای مدت طولانی تری رشد دهد. از طرف دیگر ، PPC – یا Pay-Per-Click – برای جذب کاربران و مخاطبان نیازمند پرداخت پول برای تبلیغات است.

سئو چیست؟

درست همانطور که به موتور جستجوی موردعلاقه خود مراجعه می کنید تا یک کلمه بازاریابی جدید پیدا کنید ، ;کاربران نیز امکان دارد این کار را انجام دهند. با سرمایه گذاری در جستجوگرها یا بهینه سازی موتور جستجو ، این احتمال وجود دارد که مخاطبان هدف شما هنگام جستجوی موارد مرتبط با محصول یا خدمات شما ، شما را پیدا کنند.

اگر می خواهید سازمان شما موفق شود ، حضور Google را جدی بگیرید و با افزایش رتبه خود در بین نتایج جستجو ، اعتبار دامنه خود را بهبود  ببخشید. به عبارت دیگر ، با ایجاد محتوا در سایت خود ، بهینه سازی کلمات کلیدی که در آن می توانید رتبه بندی کنید ، انتشار NAP (نام ، آدرس و شماره تلفن) خود و موارد دیگر ، Google  فکر می کند سایت شما مرتبط است با چیزی که کاربر جستحو میکند و  کلمات کلیدی و لینک شما را در رتبه های بالاتری قرار میدهد

PPC چیست؟

PPC ، یا پرداخت برای هر کلیک ، نوعی بازاریابی موتور جستجو (SEM) است که در آن شما به ازا هر بار کلیک بر روی محتوای شما (مانند Google یا Facebook) باید پول پرداخت کنید. این مدل به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد تا تنها در هنگام تعامل مصرف کنندگان با لیست خود ، هزینه بپردازند – یعنی شما افرادی را جذب می کنید که به پیشنهاد شما علاقه مند هستند.

این روش بیشتر با موتورهای جستجو همراه است  شاید متوجه شده باشید که در نتایج جستجوی بعضی از رتبه های برتر با نشانه ‘تبلیغ’ برچسب خورده است. هرچه میزان حجم جستجوی کلمات کلیدی بیشتر باشد ، تبلیغ کنندگان پول بیشتری نیز باید پرداخت کنند.

اگر یک سازمان و domain آن دارای  ارزش کافی برای کسب رتبه طبیعی در گوگل نباشد، PPC می تواند به مشاغل کمک کند تا در رتبه های بالا  بمانند و به سرعت به کاربران خود برسند

آمار SEO در مقابل آمار PPC

PPC

1) 3 مورد از تبلیغات  پرداخت شده 46٪ از کلیکهای موجود در صفحه را بدست می آورند. طبق گفته Power Traffick ، ​​سه لینک برتر در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) تقریبا نیمی از کل ترافیک را برای آن کلمه کلیدی کسب می کنند. این داده ها از روش PPC پشتیبانی می کنند زیرا شامل فضای تبلیغ در بالای SERP است.

2). PPC روشی نسبتاً ارزان برای آزمایش است و یک ROI متوسط ​​محکم برای سرمایه گذاری در تبلیغات جستجوی پولی وجود دارد.

3). بیش از 615 میلیون دستگاه از Adblock استفاده می کنند. Adblock به عنوان یک مصرف کننده شگفت انگیز است: تمام  تبلیغاتی را که از طریق فید فیس بوک شما ظاهر می شوند ، متوقف می کند. با این حال ، به عنوان بازاریاب ، اگر تعداد زیادی از مصرف کنندگان هدف شما هرگز تبلیغ شما را نبینند ، می تواند سرمایه گذاری در PPC را ناامید کننده کند. علاوه بر این ، این تعداد به سرعت در حال رشد است: مسدود کردن آگهی در چهار سال گذشته 15-30 درصد رشد کرده است.

4) آگهی های PPC می توانند 80٪ آگاهی را افزایش دهند. علی رغم مسدود کننده های تبلیغاتی ، PPC هنوز هم در افزایش میزان دسترسی و آگاهی برند شما مؤثر است.

5) به روزرسانی های الگوریتم Google بر PPC تأثیر نمی گذارد. اگرچه به خودی خود یک آمار نیست ، یک مزیت بزرگ از PPC این است که از تغییر الگوریتم در رتبه بندی SERP  گوگل مصون است. در سال 2018 ، گوگل گزارش داد که الگوریتم خود را 3،234 بار به روز کرده اند! اگر از روش SEO استفاده می کنید ، باید بهینه سازی محتوای خود را تنظیم کنید تا با توجه به نیازهای الگوریتم به روز شده ، رتبه بهتری کسب کنید.

6) 63٪ از مردم اعلام كردند كه  روی يك آگهي گوگل كليك مي كنند. CTR بالا هدفی است که PPC و SEO را هدایت می کند و اگر اکثر مصرف کنندگان مورد بررسی گزارش دهند که روی یک تبلیغ جستجوی پرداخت شده کلیک می کنند ، این یک آمار قانع کننده برای سرمایه گذاری در PPC است.

7.) 75٪ می گویند یافتن مطالب در سایت هایی که دارای  جستجوی تبلیغات پولی هستند آسان تر است.

سئو

1) تقریبا 80٪ از کاربران نتایج پیدا شده توسط سایت هایی که  به تبلیغات پول پرداخته اند را نادیده می گیرند. افراد به  پیوندهای طبیعی بیشتر از تبلیغات تمایل دارند ، و از بین پیوندهای جستجو  کاربران  ، حدود 70٪ ارگانیک هستند.

2. ) جستجوی ارگانیک یکی از مؤثرترین کانالهای بازاریابی است که غالباً اولین نقطه تماس مصرف کننده با یک سازمان است.

3.) سئو 30٪ از ترافیک و 20٪ درآمد را به همراه دارد. SEO ROI با گذشت زمان به عنوان سازندگان محتوا اقتدار و دید را جمع می کند. چشم اندازها اغلب قبل از پر کردن فرم یا خرید ، بیش از یک بار به وب سایت مراجعه می کنند ، بنابراین رتبه بالاتر برای کلمات کلیدی بیشتر احتمال تبدیل به مرور زمان را افزایش می دهد.

4.) 36.2٪ از مصرف کنندگان پیوندهایی را که به تبلیغات پرداخت می شود تشخیص می دهند اما بر روی آنها کلیک نمی کنند. بسیاری از کاربران جستجو قادر به تفکیک بین تبلیغات پولی و پیوندهای ارگانیک نیستند – در حقیقت ، فقط نیمی از جستجوگرها تبلیغات را به درستی تشخیص می دهند. علی رغم این ، مصرف کنندگان هنوز پیوندهای ارگانیک را نسبت به PPC ترجیح می دهند.


بیشتر بخوانید >> بازاریابی آنلاین برای سرمایه گذاری


5. 88٪ از جستجوها در مشاغل محلی از طریق دستگاه تلفن همراه یا در 24 ساعت با این شرکت تماس گرفته یا از این مشاغل بازدید می کنند. SEO محلی از سئو عالی برخوردار است – تعداد جستجوهای محلی طی دو سال 900 درصد افزایش می یابد و با بهینه سازی محتوا و صفحات وب برای مخاطبان نزدیک ، سازمان ها می توانند رشد چشمگیری داشته باشند.

6.) یکی از ده پست وبلاگ ترکیب می شود. این بدان معناست که جستجوی ارگانیک با گذشت زمان ترافیک آنها را افزایش می دهد و با افزایش تعداد بازدید کنندگان ، تعداد تبدیل ها نیز افزایش می یابد. محتوای تاریخی بخش مهمی از سئو و استراتژی جذب مشتری است.

7.) سئو ارگانیک حدود 5.66 برابر بهتر از تبلیغات جستجوی پرداخت شده است. بنیانگذار HubSpot ، برایان هالیگان ، به سختی به یک استراتژی ارگانیک اول برای ماندگاری و عملکرد تبدیل قوی خود اعتقاد دارد. مطابق فلسفه بازاریابی ورودی داخلی HubSpot ، بازاریابی خارج از کشور پرداخت مخاطبان را با دسترسی خود که نمی خواهد ، قطع می کند ، در حالی که بهینه سازی ارگانیک با مصرفی که دوست دارند ، در بین مصرف کنندگان جلب می شود.

در نهایت ، هر استراتژی که انتخاب کنید به نیازها ، بودجه و رسالت تجاری شما بستگی دارد. اغلب اوقات ، سازمان ها در هر دو سرمایه گذاری می کنند تا ببینند کدام استراتژی به آنها در رشد بهتر کمک خواهد کرد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *