seo

تکنیک های سئو On-Page

تکنیک های سئو On-PageReviewed by الهام وکیلی on Oct 13Rating: 4.58 تا از مهم ترین تکنیک های سئو On-Page | ارومیه سایتتکنیک های سئو چه چیزهای می تواند باشد؟ چگونه می توانیم رتبه صفحات وب سایتمان را افزایش دهیم؟ مهم ترین و مفیدترین تکنیک ها کدام ها هستند؟

8 تا از عالی ترین تکنیک های سئو On-Page

 

افراد زیادی هستند که فقط وبلاگ را شروع کرده اند و بسیاری دیگر سایت خود را برای مدتی اجرا کرده اند، اما نمی دانند سئو چیست و چگونه آن را اجرا کنند.

سئو مخفف بهینه سازی موتور جستجو است. این جایی است که شما صفحات وب خود را ایجاد می کنید و تکنیک های خاصی را انجام می دهید تا به شما در رتبه بندی بالا صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) کمک کند. بالاترین رتبه ای که صفحه شما می تواند در گوگل/ بینگ/یاهو و غیره داشته باشد.

در حال حاضر، سئو به دو قسمت جداگانه تقسیم شده است: سئو On-Page و سئو Off-Page.

 Seo On-Page، اشاره به همه چیزهایی است که شما می توانید در وب سایت خود انجام دهید تا به شما در رتبه بندی بالاتر کمک کند مانند عنوان های صفحه، لینک های داخلی، متاتگ ها و توضیحات و غیره.

Seo Off-Page، اشاره به همه چیزهایی است که شما می توانید به طور غیر مستقیم انجام دهید تا وب سایت شما رتیه بالایی بگیرد، مانند شبکه های اجتماعی، ارسال مقاله، بازاریابی فروم و وبلاگ، و غیره.

در این پست ما نگاهی به سئو On-Page و برخی از موثرترین راه های افزایش رتبه بندی صفحات شما در موتورهای جستجو خواهیم داشت.

 

بهینه سازی موتور جستجو On-Page

سئو
سئو

عناوین صفحه

عناوین صفحه شما یکی از مهمترین عوامل SEO در سایت شماست. هر یک از صفحات و پستهای شما باید دارای عنوان منحصر به فرد خود باشد که شامل کلمات کلیدی اصلی آن صفحه است.

به عنوان مثال، شما می توانید یک پست در وبلاگ خود در مورد دستور جدید کیک شکلاتی بنویسید. به همین دلیل بسیار مهم است که در عنوان پست خود، «دستور العمل کیک شکلاتی ساده» یا «دستور العمل کیک شکلاتی برای بچه ها» یا غیره را بیاورید. به این ترتیب، هر زمان که فردی کیک شکلاتی را در موتور جستجو، جستجو می کند، پست شما فرصتی بهتر برای نشان داده شددن دارد زیرا پست شما شامل این کلیدواژه ها است.

 

توضیحات متا

بسیاری از افراد فراموش می کنند که از توضیحات متا در صفحاتشان استفاده کنند. این توصیف ها یک جای مهمی هستند که کلمات کلیدی مربوط به محتوای شما را شامل می شوند، زیرا در هنگام جستجوی صفحه، آنها در نتایج جستجو استفاده می شوند.

به عنوان مثال، اگر ما همچنان از «دستور العمل کیک شکلاتی» استفاده کنیم، پس یک توضیحات خوب برای صفحه، شامل آن کلمات کلیدی و موارد مرتبط است.

بنابراین، “این دستور العمل کیک ساده شکلاتی احتمالا خوشمزه ترین، کیک شکلاتی است که تا به حال درست کرده اید. با اینکه که نسبتا کوتاه است، اما حاوی تعدادی از کلمات کلیدی خاصی است که می تواند توضیح فوق العاده عالی باشد.

بیشتر بخوانید»»» سئو معنایی چیست؟مهم ترین راهکارها برای کسب رتبه بالاتر

تگ های متا

برای هر یک از صفحات شما، می توانید مجموعه ای از کلمات کلیدی را در قالب متاتگ قرار دهید. اینها باید همه کلمات کلیدی مرتبط به محتوای شما باشند، که قبلا آن را مورد بررسی قرار داده اید.

من از افزونه وردپرس در سایت هایم که به نام “همه در یک بسته Seo” است، استفاده می کنم. این به من اجازه می دهد همه کلمات کلیدی، متاتگ، توضیحات متا و عنوان صفحه را در انتهای هر پست قبل از انتشار وارد کنم. به سادگی تمام اطلاعات را با استفاده از تگ های HTML می توانید به صفحه خود اضافه کنید.

seo
seo

 

ساختار URL

از جمله URL های خوب موتور جستجو برای هر یک از صفحات شما، بسیار توصیه می شود. این ها Crawler های بهتری را می آورند.

URL های کوتاه تر به نظر می رسد در نتایج موتور جستجو بهتر عمل می کنند، با این حال تنها فاکتور نیست.

URL هایی که شامل کلمات کلیدی هدفمند هستند نیز بهتر عمل می کنند. محل این کلمات کلیدی نیز می تواند تاثیر مهمی داشته باشد. به عنوان مثال site.com/keyword بهتر از site.com/365/738/subfolder/keyword و غیره عمل می کند.

 

تگ های Body (H1, H2, H3, H4,H5,H6)

هنگام نوشتن مقالات، باید مطالب خود را به بخش های کوچکتر و پاراگرافها تقسیم کنید تا برای خواندن آسانتر شوند. این بخش ها می توانند از تگ های heading استفاده کنند، که در آن از برچسب های H1، H2، H3، H4، و غیره استفاده می شود.

به طور کلی تگ های H1 برای عنوان صفحه اصلی شما رزرو می شوند، برای عنوان های بعدی (همانند مواردی که در این پست استفاده می شود) H2، H3 و غیره استفاده می شود. موتورهای جستجو از این برای تشخیص این که چه چیزی در محتوای شما مهم است، استفاده می کند. به همین دلیل است که کلمات کلیدی غنی از مفاهیم عمومی مفیدتر هستند. اطمینان حاصل کنید که عنوان های غنی کلیدی را در ترتیب اولویت در برچسب های H1، H2 و H3 قرار داده اید، که توسط بسیاری از خزنده ها برای تمایز مطالب مهم مورد استفاده قرار می گیرند.

 

چگالی کلمات کلیدی

کلمات کلیدی مرتبط در محتوای متن بسیار مهم است، زیرا موتورهای جستجو کمک می کند که فهمیده شودT محتوای شما چه چیزی را در بر گرفته است. با این حال، سعی نکنید با تکرار بیش از حد  کلمات کلیدی از ربات های موتورهای جستجو سوء استفاده کنید. می تواند باعث شود سایت شما از طریق موتورهای جستجو مسدود شود.

برای جلوگیری از این، سعی کنید چگالی کلمات کلیدی خود را تا 2.5% نگه دارید. اگر سختتان است ، اصطلاحنامه را بیرون بیاورید و واژگان نوشتاری خود را گسترش دهید. به این ترتیب، شما هنوز هم در مورد یک چیز نمی نویسید، اما بدون خطر مسدود شدن.

 

تصاویر Seo

seo
seo

استفاده از تصاویر در محتوا یک راه عالی برای ایجاد اینکه سایت شما جذاب دیده شود و شکستن قطعات خسته کننده از متن است. شما می توانید از این تصاویر برای کمک به SEO سایت خود استفاده کنید.

همه تصاویر آپلود شده شما دارای عناوین هستند، بنابراین آنها را همانند عناوین صفحه خود تطبیق دهید. با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط می توانید به افراد در هنگام جستجو در Google Images کمک کنید.

شما همچنین می توانید متن جایگزین و توضیحات را برای تصاویر خود وارد کنید.

بیشتر بخوانید»»» 7 مورد از بهترین وب سرورهای متن باز جهان

لینک های داخلی

مردم اغلب فکر می کنند که تنها لینک هایی که شمارش می شوند، از سایت های دیگر هستند. در حالی که این لینک ها مهم هستند، اما تنها لینک های مهم نیستند!

قرار دادن لینک به صفحات وب دیگر، یک راه الی برای بهبود سایت شماست، لینک های داخلی می توانند ابزار مفیدی برای Seo باشند. نه تنها باعث می شوند دنبال کردن صفحات سایت برای بازدیدکنندگان شما آسان باشد و همه محتوای را راحت تر پیدا کنند، اما همچنین تضمین می کنند که سایت شما به درستی توسط خزنده موتورهای جستجو تمام صفحاتتان را پیدا می کند. تعدادی از روش های مختلفی وجود دارد که می توانید برای بهبود ساختار پیوند داخلی خود استفاده کنید. اصلی ترین آن ها: لینک های محتوا و لینک های ناوبری دائمی است.

برای وبلاگ نویسان، لینک های محتوا هنگامی که به درستی استفاده می شوند بسیار مفید هستند. این ها لینک هایی هستند که در پست های مقالات شما قرار می گیرند که افراد را به سایر صفحات مرتبط در سایت شما هدایت می کنند.

 

خلاصه:

این 8 تکنیک فقط بعضی از راه هایی هستند که شما می توانید سئو خودتان را بهبود بخشید. هر کدام به طور مستقل از دیگران استفاده می شود، اما با استفاده از هم، می توانند به بهبود ترافیک سایت شما کمک کنند. آنها کمک می کنند که صفحات شما بهتر کار کنند، و ارزش صفحات داخلی تان افزایش یابد و آنها را به صفحات داخلی مرتبط با کلمات کلیدی خاصی تبدیل خواهند کرد.

Source

از جمله دیگر مقالات مفید سایت:

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *