9 موارد مهم چک لیست جستجوگرهای SEO برای طراحی وب سایت و توسعه

9 موارد مهم چک لیست جستجوگرهای SEO برای طراحی وب سایت و توسعهReviewed by صبا شادروز on Jul 28Rating: 5.09 موارد مهم چک لیست جستجوگرهای SEO برای طراحی وب سایت | مرکز طراحی سایت ارومیهطراحی وب سایت و بهینه سازی آن از مهمترین مواردی است که طراحان وب باید دقت کنند در این مقاله موارد مهم چک لیست جستجوگرهای SEO طراحی وب سایت را توضیح میدهیم

طراحی وب سایت و بهینه سازی آن

توسعه دهندگان وب، رشته های متعددی را در اختیار دارند که مطالب را به وب می آورند. علاوه بر نگرانی های طراحی وب سایت و بازاریابی، توسعه دهندگان حرفه ای همچنین متعهد به حفظ وب سایت ها در دسترس، به طور کامل پشتیبانی و قابل تشخیص برای موتورهای جستجو هستند.

استراتژی های مختلف انجام این کار را انجام می دهند، و در حالی که آنها همواره هم نیستند  متخصصان SEO، طراحان وب و آژانس های طراحی وب سایت در مواقعی که مبانی SEO (و فراتر از آن) را درک می کنند، موثر هستند.

SEO سزاوار توجه شماست

 موتورهای جستجو تضمین می کند پیام شما در طول بزرگراه اطلاعات گم نخواهد شد. موتور جستجوگر موثر به شما فرصتی برای رقابت در یک بازار متمرکز می دهد و از طریق برخی از اشباع اطلاعات با کاربران وب (و موتورهای جستجو) روبرو می شود.

طراحی وب سایت و بهینه سازی آن
طراحی وب سایت و بهینه سازی آن

توسعه دهندگان وب و شرکت های طراحی وب سایت به طور مداوم به شرکای اصلی تبدیل می شوند شما باید سایت خود را برای نگهداری آن در صفحه اول گوگل بهینه سازی کنید.

شروع با استفاده از معماری اطلاعات مناسب (IA) به شما مزیت های جستجوگرها را می دهد، زیرا سایت شما رشد می کند و آنلاین تر می شود. IA شامل جنبه های سازمانی محتوای موجود در وب سایت ها، ایجاد ساختارهای بصری برای کاربران و ربات های جستجو است.
معماری درک شده به طور تصادفی اتفاق نمی افتد، بنابراین مؤثرترین متخصصان وب تحقیقاتی را انجام می دهند و آنچه را  که برای پاسخ دادن به پرسش های بازدیدکنندگان در هر صفحه نیاز است را، انجام می دهند.

پیوند بین سازماندهی سایت و جستجوگرها برای بیش از یک دلیل مهم است. مشارکت بازدید کنندگان در حال حاضر مهم است، بنابراین وب سایت  برای درک آسان کاربران در حال حاضر،
پیام درست را جستجو می کند و با استراتژی بهینه سازی خوب، فروش را افزایش می دهد. صفحات و زیرپوشانی های ساختاری نیز بر جستجو تاثیر می گذارد برای بهترین نتایج تبلیغ پیام شما، تمرکز محتوای اولیه باید بر روی یک موضوع گسترده شروع شود، قبل از اینکه به صفحات فردی با تاکید بیشتر کلمات کلیدی بپردازد.
طرح ساده نه تنها تجربه کاربر را پشتیبانی می کند (UX)، بلکه گوگل نیز ساختار واضح را به ارمغان می آورد، محتوای سازمان یافته را به صورت منطقی سازماندهی می کند. در دنیای جستجوگرها، IA سازمان یافته نیز به عنوان “siloing” شناخته می شود و اثرات گسترده ای در جستجو پیدا می کند.این و سایر مزایای IA مناسب نشان می دهد که چرا هیچ وقت خیلی زود به فکر کردن درباره جستجوگرها نمی رویم.

سایت های موبایل responsive – باید مدرن باشد

سایت های موبایل responsive
سایت های موبایل responsive

2016 نقطه عطف مهمی است که ساختن تلفن همراه به بخش مهمی از هر استراتژی طراحی وب سایت مربوط می شود (همانطور که قبلا مسئله مهمی نبود). برای اولین بار، افراد بیشتر از دستگاه های دسکتاپ برای دسترسی به وب از موبایل استفاده می کردند.

موبایل برای تعداد جستجوهای انجام شده از دستگاه های دیگر فراتر رفته است بهینه سازی موبایل برای ماندن در صفحه اول گوگل مهم است. بسیاری از وبسایت ها به دلیل اینکه برای یک تجربه کاربری دسکتاپ ساخته شده اند و بعد برای موبایل بهینه سازی شده اند، عقب مانده است. همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، نتایج در مقایسه با نخستین سایتهای تلفن همراه که برای آینده ساخته شده، متناقض است. اگر افراد بیشتر در تلفن همراه جستجو کنند، این جایی است که بازدید شما از صفحه آغاز می شود سایت های غیر فعال و آهسته دلیل  خروج  بازدیدکنندگان از وبسایت میباشد.

براساس اطلاعات تبلیغاتی Google که بر اهمیت عملکرد تلفن همراه تاکید می کنند، نیمی از کاربران تلفن همراه یک سایت را که  بارگیری آن بیش از 3 ثانیه طول می کشد، رها می کنند.

به طور مشابه  احتمال  ترک یک سایت توسط کاربران پنج برابر بیشتر میشود اگر طرح سایت صمیمی و گرم نباشد. طراحی وب سایت (RWD) یکی از پاسخ های گوگل به این مشکل است. پاسخ دیگر گوگل AMP است

بررسی جعبه های توسعه وب 

موثرترین وب سایت های طراحی وب و آژانس های توسعه ادغام ملاحظات SEO در هر مرحله از توسعه وب سایت است.

1.  مبانی SEO را فراموش نکنید

توجه دائمی به SEO  یک پایه محکم برای هر وب سایت است.  جزئیاتی مانند برچسب های alt و برچسب های عنوان تقویت محتوا و… باعث می شود سایت شما در دسترس هر دو موتورهای جستجو و دیگر نیازهای دسترسی، مانند خوانندگان صفحه نمایش باشد.برچسب ها باید به هر تصویرمتصل شوند، دقیقا توصیف آنچه در آنها است.  متادیتا بهترین توصیف را در مورد محتوای وب سایت را توصیف می کند. ایجاد metadata به صورت دستی  باعث توصیف دقیق متن به طور خلاصه میشود و سبب افزایش کلیک( CTR) میشود .

2. همه کد را در مقابل W3C تایید کنید

کد W3C
کد W3C

ابن فرایند به دنبال بهترین شیوه ها، اعتبار دادن کد به استانداردهای W3C است. این فرآیند تضمین می کند که کد شما به درستی از طریق جستجو مشاهده می شود و قوانین قالب بندی پذیرفته شده را به خوبی می پذیرد. بدون اعتبارسنجی، خطاهای برنامه نویسی می تواند باعث نادیده گرفتن یا رد کردن جنبه های کلیدی سایت شما میشود.

3. از ساختار مناسب استفاده کنید

ساختار سایت به  کاربرکمک می کند، اما یک وبسایت با ساختار خوب می تواند SEO را افزایش دهد. ساختار مناسب  سایت منجر می شود، هر بار که وبسایت شما جستجو می شود، صفحات برجسته شما را مشخص می کند.
مزیت ارزشمند SEO به شما این امکان را می دهد که بازدیدکنندگان به سایت شما به درستی هدایت شوند و آنها را به اطلاعاتی که برای آنها مورد نیاز است، مشخص کند.

 سایت توسط گوگل بررسی می شوند، وب سایت هایی با ساختار مناسب را به رسمیت می شناسند. اگر شما یک ساختار وب سایت کثیف و نا مناسب را ارائه می کنید، به احتمال زیاد شما استفاده از این مزایای SEO را از دست میدهید .
توسعه دهندگان وب باید در هنگام استفاده از برچسب <header>، برچسب <section>، برچسب <footer> و خیلی بیشتر در طول فرآیند توسعه، درک کنند. من وب سایت ها را با بیش از یک تگ <h1> دیده ام و همیشه در هنگام مشاهده کد منبع توسعه وب کم می بینم.
ساختار و مسائل مربوط به کد چیزهای ساده برای UX هستند – توسعه دهندگان وب باید عادت به استفاده از “نوع” مناسب در زمینه های فرم برای تلفن، ایمیل، URL و متن را داشته باشند. 

4. پیوند داخلی برای بهتر شدن و نمایه سازی

مسلما گوگل کامل نیست این خزنده  تمام محتوا وب سایت شما را شناسایی میکند. این باعث می شود تا تاثیرات صفحات خوب شما را بیشتر کند. پیوند داخلی به پشتیبانی از ساختار سایت شما، از نظر رتبه بندی و نمایه سازی کمک می کند. این استراتژی به ویژه هنگامی مفید است که محتوا جدید با صفحات ثابت و همیشه سبز پیوند داده شود که گوگل در حال حاضر به عنوان مرتبط با آن شناخته شده است
برای استفاده از برچسب های “noindex” مناسب در سایت شما دو برابر می شود. بعضی صفحات مانند صفحات “tag” معمولا با عدم نمایش آن، بهتر عمل می کنند و قدرت بیشتری برای صفحات سرویس و محصولات شما می دهند.  طراحی وب سایت ها متفاوت است و باید به گونه ای باشد که کاربر به راحتی بتواند درک کند.

5. درک بخش بندی وکانونیزاسیون

کانونیزاسیون قوی تضمین می کند که هر قطعه ای از محتوا در وب سایت شما یک URL منحصر به فرد دارد. به درستی انجام شده است، محتوا را به چندین صفحه تقسیم می کند، و مجموعه ای از لینک های مستقیم را فراهم می کند، که معمولا در نزدیکی پایین صفحه پیدا می شود.

با کلیک کردن بر روی لینک های شماره شده و آیکون های جلو / عقب، بازدیدکنندگان را قادر می سازد تا به طور موثر حرکت کنند. اگر چه همیشه اولویت اول نیست
صفحه بندی بصری یک راه آسان برای افزایش UX است که در نهایت به SEO کمک می کند.

6. اطمینان از Robots.txt مناسب و Sitemap.xml

robots.txt
robots.txt

اگربه موتورهای جستجوگر پیام های مناسب را ارسال نکنید، نمی توانید گوگل را برای عملکرد وب سایت خود سرزنش کنید. اگر در هنگام توسعه یک دستورالعمل غیر مجاز برای یک فایل Robots.txt اضافه کردید، اطمینان حاصل کنید که قبل از اینکه سایت به هدف خود برسد، حذف می شود.

هر دو فایل های Robots.txt و Sitemap.xml باید به درستی پس از اجرای زنده قالب بندی شده و آماده حرفه ای برای SEO شما باشند تا مراحل بعدی را دنبال کنید. با فایل Sitemap.xml، باید آن را به Google Search Console ارسال کنید.

7. مدیریت داده ها و داده های ساختاری

از اطلاعات structured از schema.org می توانید بازید خود را افزایش دهید. اطمینان حاصل کنید که داده های ساختاری خود را به درستی کد گذاری کرده اید. ابزارهای خودکار همیشه مشکلات داده های ساختاری را کشف نمی کنند، بنابراین دستیابی به اشتباهات برنامه نویسی به صورت دستی بهترین دفاع است.

شما می توانید داده های ساختاری هر صفحه را با استفاده از ابزار Data Structured Data چک کنید.
فرصت های زیادی برای جاسازی داده های ساختاری وجود دارد. برخی از آنها عبارتند از:

  • داده های محلی کسب و کار
  • جهت یابی
  • پودرهای سوخاری
  • گالری عکس
    8. با Gzip و مرورگر Caching سریعتر شوید
Gzip
Gzip

در حالی که این موارد برای ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب بیشتر است، شرکت طراحی وب سایت شما باید درک کند که چگونه این مفهوم به نتیجه نهایی برمی گردد.

سرورهایی که از فشرده سازی Gzip استفاده می کنند، به ویژه در محیط تلفن همراه امروز، بهترین سرعت را دارند، زیرا سرعت سریع برای تجربه کاربر مثبت بسیار مهم است. این تکنولوژی در بسیاری از سرورها استاندارد است اما هنگامی که سایت شما از کمبود عملکرد رنج می برد، یک مشکل فشرده سازی ممکن است شما را تضعیف کند.

ذخیره سازی مرورگر و تنظیم زمان نامحدود برای فایلها موجب صرفه جویی در وقت بازدیدکنندگان آینده شما در وب سایت شما می شود. اساسا این یک کپی محلی از تصاویر و فایل های دیگر مانند CSS و جاوا اسکریپت است که به بارگذاری صفحه کمک می کند.

9. سرعت بارگیری صفحه مهم است

همانطور که قبلا ذکر شد،  سرعت قطعا یکی از دلایل بزرگ برای اطمینان از سایت ، به خصوص در جستجوی تلفن همراه است. از همه مهمتر، شما باید سایت خود را به سرعت بر روی دسکتاپ نیز بارگیری کنید.

  شما باید تمام زمینه هایی را که سرعت را بهبود می بخشد در نظر بگیرید.این شامل استفاده از JPEG های پیشرفته، درک زمانی که برای استفاده از PNG8 به جای PNG24 و بهینه سازی تمام فایل ها و دارایی ها در بارگذاری صفحه است .

به طور مشابه، عدم فشرده سازی تصاویر می تواند منجر به مسائل مربوط به قابلیت استفاده شود. فایل ها به راحتی با نرم افزار مدیریت عکس فشرده می شوند، قبل از اینکه برای وب سایت صادر شوند. و در بعضی موارد با استفاده از یک اندازه کوچکتر تصویر، همه چیز مورد نیاز است تا سرعت بارگذاری سریعتر را تسهیل کند.

برای بررسی سرعت صفحه، ابزارهای زیادی وجود دارد

در خلاصه
بهترین طراحان وب در طول هر مرحله از طراحی وب سایت و توسعه آن، اطلاعات SEO را حفظ می کنند. چک لیست جستجوگرها به مدیریت جزئیات کمک می کند و یک کمپین  و یک وب سایت را فراهم می کند که می تواند به همان اندازه که نیاز شما رشد می کند، رشد کند.

منبع

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *