Noindex یک پست یا صفحه در وردپرس

Noindex یک پست یا صفحه در وردپرسReviewed by صبا اسلامی on Jun 29Rating: 4.5Noindex یک پست یا صفحه در وردپرس چرا نمی خواهید یک صفحه در نتایج جستجو گوگل نشان داده شود؟ خوب ، بیشتر سایتها دارای صفحاتی هستند که نباید در نتایج جستجو نشان داده شوند! به عنوان مثال...

چرا یک پست را از نتایج جستجو دور نگه دارید؟

 

چرا نمی خواهید یک صفحه در نتایج جستجو گوگل نشان داده شود؟ خوب ، بیشتر سایتها دارای صفحاتی هستند که نباید در نتایج جستجو نشان داده شوند! به عنوان مثال ، ممکن است شما بخواهید که مردم در صفحه “تشکر” از شما به صفحات مختص “تشکر” بروند ، هنگامی که با شما تماس گرفتند ، افراد را هدایت می کنید یا برای مثال : صفحه “موفقیت شما در پرداخت” . یافتن این صفحات در Google هیچ فایده ای ندارد.

مطمئن نیستید که آیا باید یک noindex یا پست جدید را انجام دهید؟  کدام صفحات را باید noindex یا nofollow کنیم؟؟

 

بیشتر بخوانید: چگونه می توانیم پادکست خود را مناسب با سئو بسازیم


چگونه می توان پست را به noindex با SEO Yoast تنظیم کرد

وقتی SEO، Yoast SEO را تنظیم می کنید ، ارسال صفحه در noindex ساده است. در زیر پست خود ، در کادر متا Yoast SEO ، فقط روی برگه Advanced کلیک کنید:

در برگه Advanced ، برخی از سؤالات را مشاهده خواهید کرد. مورد اول: “اجازه دهید موتورهای جستجو این پست را در نتایج جستجو نشان دهند؟” اگر “بله” را انتخاب کنید ، پست شما می تواند در Google ظاهر شود. اگر “نه” را انتخاب کنید ، پست را به noindex تنظیم می کنید. این بدان معنی است که در نتایج جستجو نشان داده نمی شود.

تنظیم پیش فرض پست – در این حالت بله – تنظیماتی است که شما برای این نوع پست در برگه جستجو ظاهر Yoast SEO انتخاب کرده اید. اگر می خواهید از نمایش کامل بخش های سایت خود در Google جلوگیری کنید ، می توانید آن را در آنجا تنظیم کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که اگر پستی که برای noindex تنظیم کرده اید در نتایج جستجو است ، ممکن است مدتی طول بکشد تا صفحه از بین برود. موتورهای جستجو برای پیدا کردن برچسب noindex ابتدا باید صفحه را مجددا ایندکس کنند.

آیا پیوندها در صفحات noindexed دارای ارزش هستند؟

 

وقتی پستی را برای noindex تنظیم می کنید ، Yoast SEO به طور خودکار فرض می کند که می خواهید آن را روی noindex تنظیم کرده و دنبال کنید. این بدان معنی است که موتورهای جستجو هنوز پیوندهای موجود در آن صفحات را دنبال می کنند. اگر نمی خواهید موتورهای جستجو پیوندها را دنبال کنند ، پاسخ شما به سؤال زیر باید خیرباشد:

با این کار ، روبات های متا tonofollow تنظیم می شوند ، که رفتار موتورهای جستجو را تغییر می دهد. همه پیوندهای صفحه را نادیده می گیرند. از روش این با احتیاط استفاده کنید! اگر برای استفاده از آن شک دارید فقط پست Michich را همینجا بررسی کنید.

از آنجا که Yoast SEO 14.4 است، می توانید پیوندهای جداگانه ای را برای nofollow در ویرایشگر بلوک تنظیم کنید. شما حتی می توانید یک لینک تجاری را به عنوان حمایت مالی علامت گذاری کنید ، که به طور خودکار یک نام خانوادگی نیز اضافه می کند. به سادگی بر روی لینک کلیک کنید و تنظیمات مربوط به آن لینک را تنظیم کنید.

PS آیا پیام و یا صفحه ای را در وردپرس ایجاد کردید که مورد نیازتان نبود؟ نگران نباشید، زیرا می توانید یک noindex تصادفی را به راحتی حذف کنید!

 

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *