مشکلات نصب افزونه زیاد

مشکلات نصب افزونه زیاد

مشکلات ناشی از افزونه ها بسته به نوع افزونه هایی که نصب کرده اید، نحوه کدگذاری آنها و موارد دیگر متفاوت خواهد بود. یکی از مشکلات نصب افزونه زیاد این است که بعضی از افزونه ها ممکن است سرعت سایت شما را کند و از بین ببرد. طبق آمار موجود حدود 40% از بازدید کنندگان در صورت لود 3 ثانیه از سایت خارج می شوند پس سرعت سایت بسیار مهم است.

مشکلات امنیتی

برخی از افزونه های وردپرسی باعث می شوند که امنیت سایت شما پایین بیاید و باعث می شود که فرصتی خوبی برای هکر ها به وجود بیاید. برخی از افزونه ها به قدری مخرب هستند که زحمت یک طراح را از بین می برد.

مشکلات نصب افزونه زیاد

عملکرد بد و سرعت کند صفحه

همانطور که در بالا گفته شد برای نگه داشتن مشتری در صفحه باید سرعت سایت نیز بالا باشد و یکی از مشکلات نصب افزونه زیاد این است که سرعت سایت کند می شود. برای اینکه از کند شدن سایت خود مطلع شوید میتوانید از ابزاری به نام pingdom استفاده کنید. با این برنامه می توانید از سایت خود تست سرعت بگیرید.

فقط افزونه مورد نیاز رو نصب کنید

سایت های کوچیک میتونه فقط با چنتا افزونه کارش راه بیوفته ولی برای سایت های بزرگ حداقل 20 تا افزونه نیاز دارید. اگر از مشکلات نصب افزونه زیاد حراس دارید باید یک قانون رو خوب  بدونید، تا زمانی که به افزونه نیاز ندارید نصب نکنید و بجاش میتونید از MailChimp یا Google Analytics استفاده کنید.

افزونه های غیرفعال را از سایت خود حذف کنید

پلاگین های غیرفعال می توانند توسط هکرها برای دسترسی به سایت شما استفاده شوند. برای جلوگیری از همین موضوع از قسمت افزونه ها، افزونه های غیر فعال رو حذف کنید.

بیشتر بخوانید»»» تعداد افزونه های معقول در وردپرس

مشکلات نصب افزونه زیاد

فقط افزونه های قابل اعتبار را نصب کنید

قبل از اینکه افزونه جدیدی رو برای سایت خود نصب کنید ابتدا باید از صحت افزونه مطمئن بشید. ابتدا باید به دنبال آخرین نسخه از افزونه مورد نظر باشید. اگر افزونه مورد نظر آخرین آبتدیت اش یکسال پیش است از نصب آن افزونه خودداری کنید.

 جمع بندی

خب با توجه به مقاله بالا فهمیدیم که افزونه های وردپرسی در عین کاربردی بودن می تواند مخرب نیز باشد. امیدواریم از خواندن مقاله لذت برده باشید و برایتان مفید بوده باشد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *