چگونه می توانیم پادکست خود را مناسب با سئو بسازیم

چگونه می توانیم پادکست خود را مناسب با سئو بسازیمReviewed by صبا شادروز on Jan 4Rating: 5.0 چگونه می توانیم پادکست خود را مناسب با سئو بسازیم | مرکز طراحی سایت ارومیهپادکست چیست؟ چگونه می توانید پادکست هایی که مناسب با قوانین سئو باشند را تولید کنید؟ دراین مقاله به تمام سوالات شما پاسخ میدهیم

پادکست مناسب با سئو

در مقالات قبلی در مورد اهمیت پادکست ها و اینکه چرا باید در محتوای خود قرار دهید بحث کردیم و الان نوبت این است که یاد بگیرید که چه جوری باید پادکست هایی که مناسب با قوانین سئو باشند را تولید کنید؟!


اگر نمیدانید که چرا باید پادکستها را جزو الویت های خود قرار دهید میتوانید مقاله ی ما در این مورد را مطالعه کنید >> دلایل نیاز به اضافه کردن پادکستها به استراتژی محتوا


تا همین اواخر ، پادکستها  و اشکال دیگر محتوای صوتی  به عنوان اجزا اصلی برای پیشرفت در سئو نبودند. اما گوگل در طی چند سال گذشته چندین بار در مورد جستجوی صوتی صحبت کرد. 

و همچنین اعلام کرد که پادکستها به زودی ایندکس می شوند. از زمان اعلام ، همچنین کلیپ های YouTube اکنون مدتی است که در کسب SERP ارگانیک تاثیر دارند. و به نظر می رسد پادکست ها در تلاش هستند تا نقش مهمی را در سال 2020 و بعد از آن بازی کنند ! بنابراین چگونه می توانید پادکست هایی که مناسب با قوانین سئو باشند را تولید کنید؟!

چرا Google  پادکست ها را در SERP نشان می دهد ؟

تولید پادکستها تقریبا در اواخر سال ۲۰۰۴ ایجاد شد اکنون که گوگل به آرامی شروع به نمایش پادکست ها می کند ، سوال بزرگ این است: چرا 15 سال طول کشید؟اگرچه الگوریتم های گوگل پاسخ های کمی برای اسن سوال دارند ، اما یک فرضیه منطقی به پیشرفت های هوش مصنوعی و پردازش زبان طبیعی اشاره دارد.

Google اکنون چندین سال است که ویژگی گفتار به متن را به عنوان بخشی از Google Cloud Platform ارائه داده است  به نظر می رسد که گوگل توانایی قوی برای مشخص کردن کلمات کلیدی لفظی را در پادکست ها / فیلم ها کسب کرده است تا براساس آن رتبه بندی کند.

از آنجا که این قابلیت همچنان در حال پیشرفت است ، منطقی خواهد بود که ما شاهد پادکست های بیشتری در SERP باشیم!

دقیقاً نمایش پادکست ها چگونه خواهد بود؟

درست مانند فیلم ها که یک قسمت مخصوص به خود را دارند ، پادکست ها هم محتملا به این شکل خواهند بود

دقیقاً نمایش پادکست ها چگونه خواهد بود؟

علاوه بر این ، کاربران قادر خواهند بود بدون حرکت به صفحه جدید ، به پادکست گوش دهند. این عمدتا به این دلیل است که بسیاری از افراد هنگام حرکت به پادکست ها گوش می دهند. 

سازگار با  SEO

این که از قبل بدانید چگونه می توانید پادکست هایی که مناسب با قوانین سئو باشند را تولید کنید بسیار مهم است!!

پس چگونه این کار را انجام می دهید؟

1. روندها را بشناسید

دقیقاً مانند یک پست وبلاگ یا هر نوع محتوای نوشتاری دیگر ، برای ساختن پادکستهای خود به دانستن کلمات کلیدی و موضوعات نیاز دارید.

اکنون ، لیستی از کلمات کلیدی را می خواهیم تا پادکستهای خود را براساس آن دسته بندی کنیم ، می توانیم طرح کلی یا لیستی از سوالات را تهیه کنیم تا به طور طبیعی در آنها کار کنیم.

اگر در پادکستها با یک متخصص سئو مصاحبه کنید ، این سؤالات خوب است که بپرسید!

2. صدای مناسب پادکست

شما  باید صدای پادکست (رادیویی) قوی داشته باشید تا مطمئن شوید Google می تواند بسیاری از کلمات کلیدی و عبارات موجود در مکالمه را تفسیر کند.

اگراین کار را تازه شروع کردید احتمالاً با استفاده از میکروفن بهتر میتوانید صحبت کنید و همچنین  در حالی که صحبت می کنید راست بنشینید 

در نهایت ، صدای پادکست قاتل همراه با مباحث جالب همان چیزی است که باعث می شود افراد دوباره به عقب برگردند!

3. اهمیت نسخه ها

رونوشت پادکستها می تواند یک کار خسته کننده باشد اما ابزارهای زیادی وجود دارند که فایلهای صوتی شما را رونویسی می کنند.

ویرایش تمام متنی که از فایلهای صوتی شما ایجاد شده است می تواند مدتی طول بکشد ، اما انجام این کار می تواند به افزایش رتبه پادکست شما کمک کند.

3. فصل ایجاد کنید

تقسیم پادکستها به  فصل ها یک روش خارق العاده برای آسان کردن کار برای شنوندگان است. این کار به کاربران این امکان را می دهند که بدون نیاز به گوش دادن به کل فایل صوتی ، به آن چیزی که به دنبالش هستند برسند

علاوه بر این ، داشتن فهرست مطالب یک روش عالی برای گنجاندن کلمات کلیدی در صفحه است:

ایجاد فصل می تواند به شما در برنامه ریزی چارچوب قسمت های پادکست قبل از ضبط آنها کمک کند. با انتشار آن ، این قسمت به همان ترتیب سازمان یافته تر برای کاربران (و موتورهای جستجو) نمایش داده می شود.

اگرچه این کار رسیدن به بهتربن رتبه را تضمین نمیکند اما به شما خیلی کمک میکند ، از نظر سئو  این یک قانون خوب است: اگر محتوا را به راحتی در دسترس کاربران قرار دهید ، موتورهای جستجو (ایده آل)  به شما برای آن پاداش می دهند!

خلاصه

پادکستینگ همیشه روشی خارق العاده برای توسعه برند شما ، نمایش تخصص و ایجاد روابط بوده است.

به نظر می رسد که پادکست تأثیر قابل توجهی در دهه آینده خواهد داشت!

امیدوارم که این مقاله ایده خوبی در مورد چگونگی شروع یک پادکست مناسب SEO برای شما باشد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *