ابزارهای اتوماسیون برای تست برنامه های Android

ابزارهای اتوماسیون برای تست برنامه های AndroidReviewed by صبا شادروز on Aug 3Rating: 5.0ابزارهای اتوماسیون برای تست برنامه های Android | مرکز طراحی سایت در ارومیه ابزارهای اتوماسیون متفاوتی برای تست برنامه های موبایل که یک جزء مهم چرخه توسعه نرم افزار است وجود دارد که در این مقاله به طور کامل برای شما توضیح میدهیم

تست برنامه های موبایل با ابزارهای اتوماسیون

ابزارهای اتوماسیون متفاوتی برای تست برنامه های موبایل که یک جزء مهم چرخه توسعه نرم افزار است وجود دارد. با این وجود ، زمان بسیار زیادی طول می کشد و در صورت نیاز به تحقق مهلت های سخت ، می تواند یک چالش باشد. همچنین ، اکثر کاربران می خواهند خدمات سریع داشته باشند و شاید صبر نداشته باشند که منتظر بمانند تا یک توسعه دهنده بتواند نقص های یک قطعه نرم افزار را مرتباً مرتب کند ، هنگامی که به راحتی بتوانند به رقیب بروند.
به همین دلیل ، شرکت های نرم افزاری باید برای همه برنامه های خود ابزار و تست های کارآمد ، سریع و قابل اعتماد داشته باشند. در حالی که آزمایش دستی و ابزار موفقیتهایی دارند ، در صورت وجود بسیاری از برنامه ها برای تست ، آنها ممکن است کند و گاهی بی اثر باشند. به این ترتیب ، توسعه دهندگان باید اولویت بندی اتوماسیون را انجام دهند.
با این حال ، اضافه کردن اتوماسیون فقط انتخاب هیچ ابزاری از بازار اشباع نیست. برخی از ابزارها بهتر از سایرین هستند. برای انتخاب بهترین ها ، نیاز به درک کمتری از برنامه ، چه چیزی برای تست کردن ، چه اتوماسیون و بسیاری موارد دیگر وجود دارد.

بهترین ابزارهای اتوماسیون تست برنامه Android

معمولاً ابزارهای اتوماسیون تست برنامه تلفن همراه در هر دو نسخه رایگان و پولی موجود است. شرکت های نرم افزاری با بودجه و منابع محدود می توانند از ابزارهای منبع آزاد در نظر بگیرند. اگرچه رایگان است ، ابزارها تقریباً تمام ویژگی ها را دارند تا بیشتر کارهای تست را به صورت خودکار انجام دهند. با این حال ، آنها ممکن است چند محدودیت داشته باشند که ممکن است تأثیر زیادی در فرآیندهای آزمایش نداشته باشد.

بهترین ابزارهای اتوماسیون تست برنامه Android

 

برای کمک به محدود کردن ابزار مناسب ، در اینجا بهترین ابزارهای اتوماسیون موبایل برای برنامه های Android ارائه شده است.

1. تقسیم

 

این یک ابزار اتوماسیون منبع باز است که طیف گسترده ای از نسخه های سیستم عامل اندروید را از 2.3 به بعد پشتیبانی می کند. این دستگاه دارای یک رابط کاربر خودکار و پشتیبانی از طیف گسترده ای از زبان های برنامه نویسی است. به عنوان مثال ، روی برنامه هایی که در Java ، Ruby ، ​​PHP ، Node ، Python ، C # و سایر برنامه ها نوشته شده است ، کار می کند و همچنین در برنامه های موجود در کتابخانه WebDriver.
Appium ابزاری برای اتوماسیون کراس پلتفرم است و این قابلیت را دارد که به راحتی بصورت موازی چندین دستگاه را آزمایش کند. علاوه بر این ، از طرف جامعه بزرگ منبع متن باز پشتیبانی و توصیه زیادی وجود دارد. این ابزار از GitHub در دسترس است و ابزار نصب و نگهداری کم آن بسیار آسان است. از آنجا که دارای یک API ربات سازی استاندارد است ، نیازی به جبران مجدد برنامه نیست.
این ابزار دارای محدودیت های خاصی از جمله عدم گزارش دقیق و کم آهسته بودن است زیرا تست ها به درایور وب از راه دور متکی هستند.

2. روبات


این یک ابزار اتوماسیون منبع باز است که از برنامه های موبایل بومی و ترکیبی نسخه های Android را از 1.6 به بالا پشتیبانی می کند. این یک راه آسان و سریع برای نوشتن پرونده های آزمایشی و سناریوها را بدون نیاز به کدنویسی بالا فراهم می کند. مزایای دیگر شامل پشتیبانی از چندین زبان است. همچنین ، این قابلیت را دارد که به طور خودکار چندین روال اندرویدی را اجرا کند. این ابزار برای شرکت های نرم افزاری کوچک با بودجه محدود ایده آل است.

مزایای اصلی شامل موارد زیر است:

 • تست های قوی
 • پشتیبانی از تست برنامه های موبایل بومی و ترکیبی
 • سرعت تست سریعتر
 • امکان انجام تست های همزمان
 • رفتارهای کاربر مانند کلیک کردن ، لمس کردن ، تایپ کردن و … را شبیه سازی کنید.

اگرچه قدرتمند است ، اما فاقد توابع ضبط و پخش است و تصاویر ندارد. همچنین ، مدت زیادی طول می کشد تا زمان اجرای تست ها امتحان شود.

3. کوبیتون


ابزار اتوماسیون Kobiton دارای نسخه های رایگان است. هر یک از آنها امکان آزمایش دستگاههای واقعی را به آزمایش کنندگان می دهد. همچنین از اتوماسیون کارهایی که تست دستی لازم است ، پشتیبانی می کند. این شامل جهت گیری ، کنترل بلندگو و دوربین ، شبیه سازی GPS ، حرکات چند لمسی ، مدیریت اتصال و موارد دیگر می باشد.
ابزار Kobiton همچنین تمام اقدامات توسط تستر را ضبط می کند ، بنابراین تشخیص و حل مسائل را آسان تر و سریع تر می کند.

مزایا شامل:

 • امکان آزمایش با استفاده از دستگاه های تلفن همراه مبتنی بر ابر و تنظیمات متنوع
 • سیاهههای مربوط به متمرکز است که بررسی سیاهههای مربوط به آزمایش و تاریخ را آسانتر می کند
 • نصب آسان ، رابط کاربری ساده
 • محاکمه رایگان برای مدت زمان محدود
 • دسترسی به بیش از 350 دستگاه واقعی روی ابر
 • تست های موازی
 • نتایج دقیق ، سیاهههای مربوط ، فیلمبرداری از صفحه نمایش ، و همچنین معیارهای سیستم مانند باتری و عملکرد حافظه.
  اگرچه این ویژگی از ویژگی های اساسی رایگان برخوردار است ، کاربران می توانند با هزینه ماهانه بین 50 تا 300 دلار به نسخه های دیگر با ویژگی های اضافی ارتقاء دهند.

بیشتر بخوانید >> 9 موارد مهم چک لیست جستجوگرهای SEO برای طراحی وب سایت و توسعه

4. Squish برای آندریود
Squish for Android یک ابزار اتوماسیون برتر است که از برنامه های موبایل بومی ، وب و ترکیبی پشتیبانی می کند. ابزار اتوماسیون روی هر دو دستگاه واقعی و شبیه سازی شده اجرا می شود و نیازی به روت کردن دستگاه مورد آزمایش ندارد. استفاده آسان از این ابزار به آزمایش کنندگان این امکان را می دهد تا با رابط کاربری گرافیکی خودکار به سرعت و به راحتی شروع کنند.

ابزار اتوماسیون:

 • پشتیبانی از اتوماسیون هر دو حرکات استاندارد و پیچیده مانند لمس ، شیر ، ضربه تند وشدید زدن ، چند لمسی و غیره را فراهم می کند.
 • دستگاه ها را در ابر آزمایش می کند
 • آزمایش IoT را ارائه می دهد
 • تست پایان به پایان
 • تست اجزای وب و HTML تعبیه شده در برنامه
  این یک ابزار اتوماسیون پولی است اما دارای یک دوره آزمایشی است که به شرکت ها اجازه می دهد آزمایش کنند و ببینند آیا می تواند تحویل دهد.

5. KMAX

KMAX یکی از بهترین ابزارهای اتوماسیون برای آزمایش نحوه رفتار برنامه های موبایل تحت شرایط مختلف شبکه است. به ویژه ، آن را تأثیر اتصال ضعیف و همچنین عادی را برقرار می کند.
این ابزار چندین سناریو از پیش تعریف شده شبکه را بر اساس راه حل های اتصال مشترک ارائه می دهد. این شامل 3G ، 4G ، LTE و موارد دیگر است و به آزمایش کنندگان این امکان را می دهد تا طیف گسترده ای از شرایط شبکه را تقلید کنند. به عنوان مثال ، این تیم به تیمها این امکان را می دهد تا تأثیر سطوح مختلف از دست دادن بسته ، تأخیرها یا فساد و همچنین سایر شرایط نامطلوب مانند مسائل مربوط به پهنای باند ، جی تی اس و موارد دیگر را تعیین کنند. علاوه بر این ، آزمایش کنندگان می توانند از ابزار KMAX برای بازیابی سناریوهای خاص و به ویژه مواردی که مشکل داشتند ، استفاده کنند.

مزایای دیگر شامل این موارد است:

 • بیش از 22 سناریو از پیش تعریف شده شبکه
 • تست های قابل برنامه ریزی ، کنترل شده و تکرار شونده
 • استفاده از ترافیک واقعی یا شبیه سازی شده شبکه تلفن همراه
 • ابزار حق بیمه با برنامه های پرداخت انعطاف پذیر بر اساس الزامات

6. تجربه

The Experitest یک بستر اتوماسیون قدرتمند است که به شرکتهای نرم افزاری امکان می دهد طیف گسترده ای از تست های خودکار را بطور موازی ایجاد و اجرا کنند. این قابلیت را دارد که همزمان با بیش از 1000 دستگاه Android واقعی در ابر آزمایش را انجام دهد. این ابزار تعامل در زمان واقعی ، گزارش تست بصری و تجزیه و تحلیل را ارائه می دهد. علاوه بر این ، امکان اشکال زدایی برنامه ها در زمان واقعی را فراهم می کند.

این ابزار توسعه دهندگان نرم افزار را قادر می سازد تا روند تست را در برنامه های موبایل بومی ، وب و ترکیبی تسریع کنند. این امکان را به آنها می دهد تا در طیف گسترده ای از برنامه ها ، به راحتی اشکالات را تشخیص دهند
Experitest یک ابزار پرداخت شده است اما دارای یک دوره آزمایشی است.

7. Moneytalk

Moneytalk ابزاری با منبع آزاد است که از اتوماسیون طیف گسترده ای از آزمایش های اساسی تا پیچیده داده محور پشتیبانی می کند. این تست عملکردی تعاملی را برای برنامه های بومی ، وب و ترکیبی آندروید از طریق اسکریپت های تست ساده و قابل فهم انجام می دهد که می تواند ضبط و پخش کند.
این ابزار که به مهارت های برنامه نویسی یا برنامه نویسی زیادی احتیاج ندارد ، از شبیه سازها ، دستگاههای اتصال داده شده به شبکه و پشتیبانی از آن پشتیبانی می کند. همچنین گزارشهای HTML و XML و همچنین تصاویر در نقاط خرابی تولید می کند.
ملاحظات هنگام انتخاب ابزار اتوماسیون تست موبایل
از آنجا که ابزارهای اتوماسیون زیادی وجود دارد ، معمولاً انتخاب یکی از نیازهای تست پروژه ممکن است یک مشکل باشد. مشکل دیگر این که هیچ ابزاری وجود ندارد که بتواند یک راه حل جامع ارائه دهد و ممکن است شما نیاز به ایجاد تجارت یا ترکیب چندین ابزار داشته باشید

برای به دست آوردن نتایج قابل اعتماد در هزینه و زمان منصفانه ، مهم است

 • برنامه مورد آزمایش را درک کنید
 • آنچه نیاز به آزمایش دارد را تعیین کنید
 • تعیین تمام شرایط لازم برای انجام آزمایش از جمله سخت افزار ، شبکه نرم افزاری و منابع دیگر
 • تحقیق در مورد ابزارهای اتوماسیون که شرایط آزمایش را برآورده می کند
 • در صورت امکان ، دو یا سه از بهترین ابزارها را امتحان کنید تا ببینید چه عواملی برای بودجه شما مؤثر است.
 • بهترین ابزاری را انتخاب کنید که با نیاز و بودجه شما مطابقت داشته باشد

وقتی بودجه محدودی برای ابزارهای اتوماسیون وجود دارد ، یک شرکت توسعه نرم افزار باید محصولات منبع باز را در نظر بگیرد. بسیاری از بهترین ابزارهای رایگان این امکان را دارند که طیف گسترده ای از فرآیندهای تست را به صورت خودکار انجام دهند. مگر در جستجوی ویژگی های پیشرفته و پشتیبانی ، شرکت های کوچک توسعه باید گزینه های رایگان را در نظر بگیرند در غیر این صورت ممکن است خرید ابزار گران قیمت برای تست فقط چند برنامه توجیه پذیر نباشد.

نتیجه
اتوماسیون فرآیند تست برنامه های تلفن همراه شرکت های توسعه را قادر می سازد در هزینه و زمان صرفه جویی کنند ، خطاهای انسانی را از بین ببرند و نرم افزاری با کیفیت بهتر تولید کنند. با این وجود ، موفقیت آن مستلزم درک درستی از برنامه ، تحقیق مناسب ، برنامه ریزی و انتخاب ابزار مناسب است.
معمولاً طیف گسترده ای از ابزار اتوماسیون برای آزمایش برنامه های اندرویدی وجود دارد. این محصولات از محصولات منبع باز آزاد تا ابزارهای حق بیمه اتوماسیون متغیر است. در حالی که ابزارهای اتوماسیون گران قیمت ویژگی های پیشرفته ای را ارائه می دهند ، ممکن است برای شرکت های کوچک از دسترس نباشد. برای آنهایی که بودجه محدود و یا نداشتن برای اتوماسیون دارند ، آنها می توانند از ابزارهای منبع باز استفاده کنند که سطح خوبی از اتوماسیون را فراهم می کند.
چه پرداختی و چه رایگان ، شرکتهای نرم افزاری باید به قابلیتها و محدودیتهای هر ابزار توجه کنند و فقط انتخاب کنند که متناسب با نیازها و بودجه آنهاست.

منبع

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *