دلایل نیاز به اضافه کردن پادکست ها به استراتژی محتوا

دلایل نیاز به اضافه کردن پادکست ها به استراتژی محتواReviewed by صبا شادروز on Dec 11Rating: 5.0۶ دلیل نیاز به اضافه کردن پادکست ها به استراتژی محتوای | مرکز طراحی سایت ارومیهپادکست ها بسیار جذاب و یک رسانه مفید هستند و دلایل زیادی وجود دارد که باید علاوه بر محتوا از آن ها نیز استفاده کنید که دراین مقاله توضیح میدهیم

اضافه کردن پادکست ها به استراتژی محتوا

پادکست ها بسیار جذاب و یک رسانه مفید برای مشاغل و شنوندگان هستند.

بیشتر مشاغل پتانسیل واقعی  پادکست ها را نمی فهمند. و دلایل زیادی وجود دارد که باید علاوه بر محتوا از آن ها نیز استفاده کنید.

بیایید ده دلیل مهم برای افزودن پادکست به دارایی های محتوای خود را بررسی کنیم.

1) پادکست ها رقابت کمی دارند

بازار محتوا دارای رقابتی بسیار سخت است. بازاریابان موفق دیجیتال هنگامی که یک نوع محتوا یا موضوعی را با مشغله زیاد و رقابت پایین پیدا می کنند ، با محتوای خود میتوانند رتبه خوبی کسب  کنند. این دقیقاً همان چیزی است که پادکست ارائه می دهد.

در حالی که حدود 80 میلیون صفحه کسب و کار در Facebook وجود دارد ،  وفقط 700000 پادکست پخش می شوند. این نتیجه هنگام جستجو بر اساس موضوعات کوچک می شود. با این رقابت پایین ، آسانتر است که پادکست خود را برجسته کنید و شنوندگان را به خود جلب کنید!

اضافه کردن پادکست ها به استراتژی محتوا

2) جذب زیاد برای شنوندگان

برخلاف محتوای وبلاگ مکتوب ، که باید خوانده شود ، یا حتی فیلم هایی که مخاطبان به نشستن و تماشای آن نیاز دارند. همه شنوندگان پادکست تنها کاری که باید انجام دهند پخش آن و گوش دادن است.

این نوع محتوا کاملاً مناسب برای کارهایی است که اکثر ما به هر حال بطور مداوم انجام می دهیم.  پیدا کردن زمان گوش دادن به پادکست آسانتر است ، زیرا فقط توجه گوش مشتری را جلب می کند. ما می توانیم هنگام کار یا بازی به آن گوش کنیم.

3) یکی دیگر از گزینه های مثبت پادکست دوستانه بودن برای موبایل است

مفید بودن پادکست ها به دلیل این است که این رسانه از نظر موبایل بسیار مناسب است. همانطور که اشاره کردم ، من از گوش دادن به پادکست های مورد علاقه خود هنگام مسافرت ، از طریق تلفن هوشمند خود لذت می برم. و من تنها نیستم؛ 69٪ شنوندگان پادکست از دستگاه های تلفن همراه خود استفاده میکنند.

از آنجا که ما به طور فزاینده دستگاههای تلفن همراه را بیش از سایر فناوری ها انتخاب می کنیم ، اتخاذ انواع محتوای سازگار با موبایل دارای اهمیت است.

برای شنوندگان پادکست آسان است که این محتوا را در حین حرکت ، چه در ورزشگاه ، چه در اتومبیل ، در خانه و یا در جای دیگرو یا به هنگام استراحت گوش کنند.

4) رشد محبوبیت پادکست ها

تعداد شنوندگان پادکست در حال افزایش است. براساس داده های Statista ، در سال 2018 تعداد 48 میلیون شنونده پادکست در هفته وجود داشته است. پیش بینی می شود این مخاطبان تا سال 2021 به 115 میلیون نفر برسد.

این یک نقطه عطف بزرگ برای پادکست ها و یک دوره زمانی مهم برای بازاریابانی است که به دنبال ایجاد پادکست هستند.اکنون زمان شروع کار است ، از آنجا که مشاغل بیشتری قصد دارند این محتوا را تولید کرده و مخاطبان خود را توسعه دهند.

ورود به بازی پادکست در حال حاضر به شما امکان می دهد تا قبل از رقبای خود موفقیت کسب کنید و پیش از رقابت های سنگین تر ، مخاطبان را توسعه دهید.

5) مخاطبان پادکست فوق العاده وفادار هستند

توسعه مخاطبان پادکست پیش از مسابقه ی بین رقبا بسیار مهم است زیرا شنوندگان به برنامه های مورد علاقه خود وفادار هستند. آنها با میزبان (ها) رابطه برقرار می کنند و هر بار که یک قسمت پادکست جدید انتشار میکنید  می خواهند دوباره گوش دهند.

اگر قبل از رونق پادکست بتوانید مخاطب قدرتمندی ایجاد کنید ، شکست در مقابل رقبا برای شما غیر ممکن خواهد بود. این وفاداری به سایر کانال های بازاریابی نیز مربوط می شود. به عنوان مثال ، شنوندگان پادکست 20٪ بیشتر احتمال دارند با مارک در رسانه های اجتماعی ارتباط برقرار کنند.

با پایان یافتن پادکست ، مخاطبان برای ادامه مکالمات و تعامل با یکدیگر و تجارت شما به کانالهایی مانند رسانه های اجتماعی روی خواهند آورد.

6)‌ گزینه های تعاملی برای مخاطب

یکی از دلایلی که پادکست ها آنقدر جذاب هستند و باعث جذب چنین مخاطبان وفادار می شوند ، به این دلیل است که بسیار تعاملی هستند.

میزبان می تواند نظرسنجی مخاطبان ایجاد کند ، به سؤالات پاسخ دهد و ‘تماس’ بگیرد ، دقیقاً مانند یک نمایش رادیویی سنتی. این کمک می کند تا شنوندگان را به سمت پادکست بکشاند و باعث می شود مصرف محتوا بیشتر تبدیل به گوش دادن به پادکست شود.


بیشتر بخوانید >> بازاریابی آنلاین برای سرمایه گذاری


این تعامل به تحکیم این ارتباط با مخاطبان کمک می کند. انواع بسیار کمی از محتوا این سطح از تعامل برند و مشتری را ارائه می دهد.

همچنین می توانید با متخصصان دیگر در صنعت خود مصاحبه کنید ، این کمک می کند تا شبکه حرفه ای خود را بسازید و اعتبار خود را در این زمینه برقرار کنید.

نتیجه گیری >> 

پادکست ها مزایای زیادی را برای استراتژ کسب و کار به ارمغان می آورند. با این حال ، برخی از این مزایا در حال کاهش است ، زیرا این نمایش های آنلاین ، شبیه رادیو محبوب تر می شوند. رقابت برای مخاطبان پادکست در حال گرم شدن است.

اگر تا به حال در مورد شروع ضبط هفتگی یا حتی ماهانه پادکست برای گوش دادن به مشتری خود فکر کرده اید ، اکنون زمان شروع کار است!

شما قادر خواهید بود قبل از ورود رقبای خود به فضای پادکست ، آن مخاطب وفادار را کسب کنید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *