شبکه بی سیم Ad Hoc چیست؟

شبکه بی سیم Ad Hoc چیست؟Reviewed by صبا شادروز on Aug 28Rating: 5.0شبکه بی سیم Ad Hoc چیست؟ |مرکز طراحی سایت ارومیه Ad Hoc به طور مستقیم و بدون سرور به سایر دستگاه ها متصل می شود که در این مقاله به طور کامل در مورد آن برای شما توضیح میدهیم

شبکه بی سیم Ad Hoc

Ad Hoc به معنای مصنوعی یا بداهه است ، بنابراین یک شبکه تبلیغاتی بی سیم (WANET) نوعی شبکه درخواستی و بداهه از دستگاه به دستگاه است. در این حالت ، می توانید بدون نیاز به اتصال به یک نقطه دسترسی Wi-Fi یا روتر ، اتصال بی سیم را مستقیماً به رایانه یا دستگاه دیگر تنظیم کنید.

با توجه به ماهیت اتصال ad hoc که نیازی به زیرساخت های موجود برای حفظ شبکه نیست ، کاملاً غیرمتمرکز است و یک شبکه همتا به حساب می آید.

به جای استفاده از دستگاه مدیریت مرکزی (مانند روتر) که داده های شبکه دائماً قبل و بعد از رسیدن به دستگاه های کودک (مانند تلفن و رایانه) در داخل و خارج از آن جریان می یابد ، هر گره ای که شبکه ad hoc را تشکیل می دهد ، داده ها را به طور مساوی در کل پخش می کند. 

جزئیات شبکه بی سیم Ad Hoc
در زیر برخی از ویژگی ها ، موارد استفاده ، مزایا و مضرات شبکه های موقت وجود دارد:

برای راه اندازی یک شبکه ad-hoc ، تجهیزات گران قیمت لازم نیست.
در این شبکه  یک نقطه شکست وجود ندارد.
شبکه های ad hoc در مواقعی که می خواهید فایل ها یا داده های دیگر را مستقیماً با یک رایانه دیگر به اشتراک بگذارید مفید هستند ، اما به یک شبکه Wi-Fi دسترسی ندارند 

جزئیات شبکه بی سیم Ad Hoc
در مواقع اضطراری که یک شبکه بی سیم مناسب است اما یک شبکه اساسی برای استفاده وجود ندارد ، این شبکه های بی سیم  به سرعت مستقر شده و نتایج مشابهی را ایجاد می کنند.
بیش از یک لپ تاپ می تواند به شبکه ad hoc وصل شود ، تا زمانی که تمام کارتهای آداپتور برای حالت ad hoc پیکربندی شده و به همان SSID وصل شوند. کامپیوترها باید در فاصله 100 متری از یکدیگر قرار بگیرند.
برای به اشتراک گذاشتن اتصال اینترنتی رایانه خود با یک رایانه دیگر می توانید از یک شبکه بی سیم ad hoc استفاده کنید.

بیشتر بخوانید >> نحوه انتخاب افزونه مدیریت رویداد برای سایت شما

انواع شبکه های بی سیم Ad Hoc
شبکه های تبلیغاتی بی سیم در کلاس های مختلف طبقه بندی می شوند. در اینجا چند نمونه هستند:

شبکه ad hoc تلفن همراه (MANET): یک شبکه موقت از دستگاه های تلفن همراه.
شبکه تبلیغاتی ویژه (VANET): برای ارتباط بین وسایل نقلیه استفاده می شود. VANET های هوشمند از هوش مصنوعی و فن آوری های موقت برای برقراری ارتباط آنچه باید در حوادث رخ دهد استفاده می کنند.
شبکه ad hoc تلفن های هوشمند (SPAN): شبکه بی سیم ad hoc ایجاد شده در تلفن های هوشمند از طریق فن آوری های موجود مانند Wi-Fi و Bluetooth.
شبکه مش بی سیم: یک شبکه مش یک شبکه ad hoc است که در آن گره های مختلف به طور مستقیم با یکدیگر در ارتباط هستند تا بتوانند اطلاعات را در کل شبکه انتقال دهند.
MENT تاکتیکی ارتش: در ارتش برای ارتباطات ‘در حال حرکت’ که در ارتش مورد استفاده قرار می گیرد ، یک شبکه تبلیغاتی تاکتیکی بی سیم به دامنه و عملیات فوری متکی است تا در صورت لزوم بتواند شبکه ها را احداث کند.


شبکه حسگر بی سیم: سنسورهای بی سیم که همه چیز را از دما و فشار فشار گرفته تا میزان سر و صدا و رطوبت جمع می کنند ، می توانند یک شبکه ad hoc برای ارائه اطلاعات به پایگاه خانه و بدون نیاز به اتصال مستقیم به آن تشکیل دهند.
شبکه ad hok نجات بلایا: هنگامی که اعتصاب های فاجعه و سخت افزار ارتباطی مستقر به طور صحیح کار نمی کند ، شبکه های Ad Hoc مهم هستند.

محدودیت های شبکه بی سیم Ad Hoc
برای به اشتراک گذاری پرونده و چاپگر ، همه کاربران باید در یک گروه کاری یکسان باشند ، یا اگر یک رایانه به یک دامنه بپیوندد ، سایر کاربران برای دستیابی به موارد مشترک ، باید روی آن رایانه حساب داشته باشند.

سایر محدودیت های شبکه بی سیم ad hoc شامل عدم امنیت و سرعت پایین داده است. حالت Ad hoc حداقل امنیت را ارائه می دهد. اگر یک مهاجم در محدوده شبکه تبلیغاتی شما قرار بگیرد ، در ارتباط با آن مشکلی نخواهد داشت.

منبع 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *