راه اندازی شبکه بی سیم Ad-Hoc

راه اندازی شبکه بی سیم Ad-HocReviewed by صبا شادروز on Sep 5Rating: 5.0 چگونگی راه اندازی شبکه بی سیم Ad-Hoc | مرکز طراحی سایت ارومیه Ad Hoc به طور مستقیم و بدون سرور به سایر دستگاه ها متصل می شود که در این مقاله به طور کامل در مورد آن برای شما توضیح میدهیم

راه اندازی شبکه بی سیم Ad-Hoc

یک شبکه Wi-Fi در حالت ad-hoc (که به آن حالت کامپیوتر  یا حالت همتا نیز گفته می شود) اجازه می دهد تا دو یا چند دستگاه به جای یک روتر بی سیم مرکزی یا نقطه دسترسی (که همان حالت زیر ساختی است) مستقیماً با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. .

راه اندازی یک شبکه ad-hoc در صورتی که یک سازه بی سیم ساخته نشده ، اگر هیچ نقطه دسترسی یا روتر در محدوده وجود نداشته باشد ، مفید است. در عوض ، این دستگاه ها به یک سرور مرکزی برای اشتراک گذاری فایل ها ، چاپگرها و غیره نیاز ندارند ، در عوض ، آنها می توانند از طریق اتصال بی سیم نقطه به نقطه ساده ، به منابع یکدیگر دسترسی پیدا کنند.

نحوه راه اندازی یک شبکه Ad-Hoc در ویندوز
دستگاه هایی که در شبکه ad-hoc شرکت می کنند به آداپتور شبکه بی سیم نیاز دارند. آنها همچنین باید از یک شبکه میزبان پشتیبانی کنند.

بیشتر بخوانید >>‌ شبکه بی سیم Ad Hoc چیست؟

برای دیدن اینکه آیا آداپتور بی سیم شما از پشتیبانی شبکه میزبانی کرده است ، پس از اجرای دستور ، آن را در Command Prompt جستجو کنید. ممکن است لازم باشد Command Prompt را به عنوان سرپرست برای کار در آن فرمان باز کنید.

WINDOWS 10 AND WINDOWS 8

در این نسخه های ویندوز هنگام مقایسه این روش با سیستم عامل های قبلی ویندوز ، ایجاد شبکه ad-hoc کمی سخت تر می شوند. اگر می خواهید شبکه ad-hoc را بصورت دستی و بدون استفاده از نرم افزار دیگری تنظیم کنید اما Windows موجود باشد ، Command Prompt را باز کنید و این دستور را وارد کنید و این کارها را با نام شبکه و رمز عبور خود برای شبکه بی سیم جایگزین کنید:

Netsh wlan set حالت میزبان کار \u003d اجازه ssid \u003d کلید نام شبکه \u003d رمز عبور

شبکه میزبان را شروع کنید:

Netsh wlan شروع کار میزبانی وب

ویندوز 7
با باز کردن Control Panel و سپس انتخاب آن گزینه ، به قسمت Control and Sharing Center در قسمت Control Panel دسترسی پیدا کنید. یا اگر در نمای گروه هستید ، ابتدا شبکه و اینترنت را انتخاب کنید.

پیوندی به نام راه اندازی یک اتصال جدید یا شبکه را انتخاب کنید.

گزینه ای بنام Set Up a Wireless Ad Hoc (Computer-to-Computer) Network را انتخاب کنید.

 

راه اندازی شبکه بی سیم Ad-Hoc در ویندوز ۷

نام شبکه ، نوع امنیتی و کلید امنیتی (رمز عبور) را که شبکه باید داشته باشد وارد کنید. چک را در کادر کنار این شبکه ذخیره کنید تا بعداً در دسترس باشد.

برای بستن هر پنجره غیر ضروری ، روی Next کلیک کنید.

نحوه راه اندازی یک شبکه Ad-Hoc در macOS

از منوی AirPort گزینه ایجاد شبکه را انتخاب کنید (معمولاً از طریق نوار منوی اصلی قابل دسترسی است) ، سپس گزینه ایجاد یک کامپیوتر به کامپیوتر را انتخاب کنید و دستورالعمل های ارائه شده را دنبال کنید.

هنگامی که از حالت ad-hoc استفاده می کنید ، خود را از چندین مشکل امنیتی شناخته شده و محدودیت های عملکرد شبکه های Wi-Fi ad-hoc محافظت کنید.

رایج ترین منابع مشکل در شبکه در حالت ad-hoc پیکربندی نادرست و قدرت کافی سیگنال نیست. اطمینان حاصل کنید که دستگاه های شما به اندازه کافی نزدیک به هم قرار گرفته اند و اینکه تنظیمات پیکربندی به طور یکسان در هر دستگاه ساخته شده اند.

منبع

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *