10 دلیل برای یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا

10 دلیل برای یادگیری زبان برنامه نویسی جاواReviewed by بهزاد امجدی on Oct 11Rating: 4.010 دلیل برای یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا | urmiasiteچرا باید زبان برنامه نویسی جاوا را یاد بگیریم؟ این مقاله به پاسخ دادن به این سوال با توضیحی مخصر و مفید می پردازد و 10 دلیل شاخص برای آن ارائه می دهد .

10 دلیل برای یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا

چرا باید زبان برنامه نویسی جاوا را یاد بگیریم؟ پاسخ به این سوال شامل دلایل متعددی مانند محبوبیت آن است، ماهیت آسان برای یادگیری، ابزارهای متن باز (Open Source) و کتابخانه های مفید و غیره … کسب مهارت در جاوا یک شغل مطمئن با درامدی بالا و و قدرت ایجاد برنامه های کاربردی با کاربرد های دنیای واقعی را تضمین می کند .

در طول عمر خود این زبان برنامه نویسی منبع آزاد و باز نقاط عطف متعددی را به دس آورده و ارزش خود را ثابت کرده است. با گذشت زمان، جاوا پیشرفت کرده و جای خود را به عنوان یک عنصر ضروری برای ساخت نرم افزار و برنامه های کاربردی موفق ایجاد کرده است. شاخص های اخیر محبوبیت زبان های برنامه نویسی بار دیگر نشان داده اند که جاوا یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است .

به این ترتیب می رسیم به دلایلی که باعث شده اند تا جاوا یک رقیب برتر در مسابقه زبان های برنامه نویسی که یک برنامه نویس باید برای یادگیری در نظر بگیرد، باشد :


بیشتر بخوانید »»» مقدمه ای بر زبان برنامه نویسی تحت وب جاوا اسکریپت


1. منابع فراوان برای یادگیری جاوا

 

به عنوان یک زبان برنامه نویسی بالغ، منابع متعددی در اینترنت وجود دارد که می توانند به عنوان یک کمک کامل برای شما در فرایند یادگیری عمل کنند. بسته به نیاز شما، می توانید منابع آموزشی رایگان و پرداختی را برای کمک به خود جستجو کنید. به طور خلاصه، تقریبا هر گونه شک قابل تصور مربوط به جاوا از قبل پرسیده و پاسخ داده شده است. 

زبان برنامه نویسی جاوا
زبان برنامه نویسی جاوا

 

2. فرصت های شغلی بسیار

 

تقاضای زیادی برای برنامه نویسان با دانش صحیح جاوا وجود دارد. با وجود یک پایگاه عظیم تثیت شده، این زبان برنامه نویسی پر استفاده باز هم فرصت های شغلی جدیدی را در صنع فناوری ایجاد می کند . علاوه بر این، محبوبیت برنامه های آندروید باعث شده است تا فرصت های بی شماری برای یک برنامه نویس آندروید که می تواند برنامه های بومی جاوا را بنویسد، به وجود بیاید .

 

زبان برنامه نویسی جاوا
زبان برنامه نویسی جاوا

3. این یک زبان برنامه نویسی شی گرا است

 

به عنوان یک زبان برنامه نویسی شی گرا، مفاهیم جاوا قابل مقایسه و خیلی ساده تر هستند. این ویژگی جاوا را به یک زبان برنامه نویسی انعطاف پذیر، سیستم مدولار و قابل انعطاف تبدیل کرده است. جاوا تاکید عمیقی بر بهترین روش های طراحی OOP داشته و استفاده از آن را ترویج می دهد .

 

4. جاوا منبع باز است

 

ما عاشق نرم افزار منبع آزاد و مجانی هستیم، مگر نه ؟ OpenJDLK یک پیاده ساز رایگان و منبع باز زبان برنامه نویسی جاوا است. پلتفرم آن در در سراسر محیط های سیستم عامل مستقل است. و همچنین شما نیازی به پرداخت حتی یک پنی برای نوشتن برنامه ها در جاوا نیستید .

 

زبان برنامه نویسی جاوا
زبان برنامه نویسی جاوا

 

5. API غنی جاوا

 

API غنی زبان برنامه نویسی جاوا را می توان در لیست دلایل موفقیت آن قرار داد . به همراه دسته ی عظیم ابزار های پشتیبانی شده توسط اکوسیستم منبع باز جاوا شما هر چیزی را که ممکن است در حال کار کردن با جاوا نیاز داشته باشید در اختیار دارید .

 

6. ابزار های توسعه دهی قدرتمند

 

IDE های قدرتمند موجود برای جاوا در رساندن جاوا به سطوح بالا نقش مهمی را ایفا کرده اند. Eclipse و Netbean کد نویسی در جاوا را به یک فرایند لذت بخش مبدل کرده اند . جدا از کمک کردن به شما در فرآیند نوشتن کد، آنها همچنین سطح بالایی از کمک های اشکال زدایی (Debugging) را به برنامه نویسان ارائه می دهند. 

 

7. استفاده جهانی

 

زبان برنامه نویسی جاوا در همه جا موجود است. با توجه به ثبات و مقیاس پذیر بودن آن شما می توانید Java را در موبایل، دسکتاپ، برنامه های کاربردی در مقیاس بزرگ و غیره پیدا کنید . همین مطلب می تواند در مورد برنامه نویسان جاوا که به راحتی تعدادشان با فاصله ای زیاد بیشتر از بقیه ی متخصصان است، گفته شود .

جاوا همچنین در زمینه ی “بعد اینترنتی چیز ها” (Internet of Things) نیز در حال گسترش است .

زبان برنامه نویسی جاوا
زبان برنامه نویسی جاوا

 

8. جامعه ی پشتیبان عالی

 

با وجود حدودا 10 میلیون توسعه دهنده و برنامه نویس جاوا ، جامعه جاوا همچنان رشد می کند. همانند دیگر فناوری های منبع باز، جاوا فلسفه ی باز گرداندن به جامعه را تبلیغ میکند. در چندین انجمن آنلاین مانند Stackoverflow برنامه نویسان مخصص جاوا همیشه آماده برای کمک به ازه واردان هستند .

 

9.  کاربرد در موارد استفاده ی دنیای واقعی

 

اگر هنوز هم درباره جاوا و ارزش هایش شک دارید، اجازه بدهید به شما بگویم که جاوا در وب سایت هایی مانند Amazon.com، Facebook.com، LinkedIn.com و eBay.com استفاده می شود.

 همچنین در توسعه نرم افزار سازمانی ، IoT، توسعه ی cloud و غیره نیز کاربرد دارد . با کمک به این محبوبیت، جاوا دارای یک نقشه راه پیشرفته و بهبود مداوم به امنیت و عملکرد خود می باشد .

زبان برنامه نویسی جاوا
زبان برنامه نویسی جاوا

 

10. یادگیری جاوا آسان است 

 

بیایید این واقعیت را بپذیریم، بسیاری از ما جاوا را به عنوان اولین زبان برنامه نویسیمان انتخاب می کنیم چون یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا بسیار آسان می باشد، با سینتکسی شبیه زبان انگلیسی، جاوا می تواند در یک مدت زمان کوتاه آموخته شود و برای ایجاد برنامه های کاربردی مفید استفاده شود .

 


Source

 


سایر مقالات مفید این سایت :

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *